На межі Львівщини та Закарпаття затримали злочинну групу, причетну до низки диверсій

Зловмисників затримали, коли ті намагалися підірвати пам’ятник на Верецькому перевалі
     955  

Співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками Національної поліції затримали на межі Львівської та Закарпатської областей двох зловмисників, які намагалися закласти вибухівку під пам’ятним знаком «Сім племен угорців». Про це інформує прес-центр СБУ.

Під час обшуку автомобіля затриманих правоохоронці вилучили три бойові гранати РГД-5 та Ф-1 та інші знаряддя для вчинення злочину.

Як поінформував на своїй facebook-сторінці міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, теракт проти угорського пам’ятника на Верецькому перевалі мав підлити олії у вогонь і без того напружених останнім часом українсько-угорських відносин.

Аваков додав, що завдяки низці «незаперечних фактів» доведено причетність цієї групи до 9 злочинів, скоєних у 2016-2017 роках і спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості та міжнародних конфліктів:

  1. У місті Чернівці, де в ніч на 19.11.2016 була сплюндрована Центральна єврейська синагога, на головний фасад якої була нанесена антисемітська напис.
  2. У місті Умань, де 21.12.2016 зловмисники проникли на могилу рабі Нахмана і кинули голову свині з вирізаною свастикою.
  3. В місті Києві, де 8.06.2017 зловмисники кинули гранату в Посольство США.
  4. У місті Львів, де 30.06.2017 зловмисники спробували підпалити синагогу.
  5. У місті Луцьк, де 10.07.2017 зловмисники кинули вибуховий пристрій в консульство Польщі.
  6. У Києві, де 24.08.2017 в День Незалежності була кинута граната на вулиці Грушевського і були поранені рідні героя України Валерія Чібінеева.
  7. У Києві, на вул. Курбаса де в той же день гранатами був підірваний пам’ятник учасникам бойових дій.
  8. У місті Умань, де 21.09.2017 була кинута граната, від якої постраждали громадяни держави Ізраїль.
  9. Група була затримана при виконанні теракту з підриву пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області.

За словами міністра, виконавці злочинів входять у так звану організовану злочинну групу «Торпеди», вони вже давно перебували в зоні уваги правоохоронців і були звинувачені у причетності до низки інших злочинів.

Затримані виконавці та їхній керівник, як стверджує Аваков, входять до групи впливових у минулому народних депутатів від Партії регіонів від Черкаської області – Володимира Олійника та Сергія Тулуба.

«Слідчі задокументували ланцюжок контактів злочинців із зазначеними персонами, що нині перебувають у Російській Федерації, а також з низкою керівників партії Опозиційний блок, що перебувають в Україні», – написав він.

Тривають невідкладні слідчі дії.