Субсидія на опалювальний сезон: як рахуватимуть?

Уряд пояснив, як цьогоріч будуть проводити розрахунки
     6560  

Зокрема, рахуючи розмір субсидії на майбутній опалювальний період, зважатимуть на доходи громадян за І і ІІ квартали цього року. Натомість на неопалювальний, який почнеться 1 травня 2018 року, врахують доходи за ІІІ і ІVквартали 2017 року.

В Кабміні вважають, що саме так буде об’єктивно.

«Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду», – зазначено на Урядовому порталі.

За інформацією «Урядового порталу», цього року також зміняться терміни опалювального сезону для тих, у кого індивідуальне опалення. Раніше для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Для таких сімей опалювальний період, починався, скажімо, 18 жовтня й завершувався 10 квітня. Натомість для родини, яка має індивідуальне газове опалення, опалювальний період починався з 1 жовтня і завершувався 30 квітня. Однак, враховуючи погодні умови, рідко хто з українців самостійно вмикав опалення вже 1 жовтня, коли на вулиці сприятливий температурний режим.

У 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.