Компанія зі Львова отримала грант від ЄС та ЄБРР на проект енергоощадного будинку

За європейські гроші фірма допрацює проект інноваційниого панельного будинку
   Олена Будько   1237  

Компанія «Інженерні інновації» зі Львова стала однією з шести українських компаній-отримувачів Кліматичних інноваційних ваучерів (КІВ) від ЄС і ЄБРР. Такі ваучери на загальну суму 160 тисяч євро отримають підприємства та консультаційні фірми з Києва, Дніпра та Львова. Ваучери забезпечать грантове фінансування для дослідників і підприємств, які пропонують енергоощадні технології та заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів.

Як інформує на своїй facebook-сторінці неурядова організація Greencubator, ваучер допоможе компанії «Інженерні Інновації» сертифікувати та провести дослідження проекту панельного будинку, який водночас є комфортним, сейсмічностійким і містить на 50% менше бетону у своїй конструкції, ніж зазвичай. Проект уже подано на патентування.

«Компанії вдалося суттєво поліпшити конструкцію панельного будинку, зробивши сучасну архітектуру з вільним плануванням, збільшивши комфорт і вдвічі зменшивши використання бетону. Останнє означає менше ресурсних витрат на виробництво та логістику, швидші терміни монтажу та менше шкідливих викидів», – розповідають в організації Greencubator.

Досягти сейсмічної стійкості будівлі за умови 50% зменшення вмісту бетону розробники планують завдяки конструкціям і вузлам, здатним спрямовувати частину сейсмічної енергії на подолання сил гравітації. Ця характеристика робить проект оптимальним для простого використання у будь-якій точці земної кулі. Застосування є особливо актуальним для країн Азії, Африки, Південної Америки, де мешкає половина людства й де існує потреба якнайшвидшого вирішення житлового питання за допомогою ефективних технологій швидко споруджуваного житла незалежно від кліматичних і сейсмічних зон.

Отриманий ваучер спрямують на дослідження енергоощадного й кліматичного аспекту, тему сейсмічності автори проекту дослідять додатково. Детальний, візуалізований опис їхньої технології можна знайти тут: scstructures.net/technology.

Іншими компаніями, що отримають Кліматичні інноваційні ваучери, стали:

«Ecoisme» (Київ) – пристрій моніторингу ефективності споживання електроенергії

«Електрокарс» (Київ) – біллінгові системи для зарядних станцій електромобілів

Інститут екології та енергозбереження (Київ) – програмне забезпечення роботи  котлів на біомасі

УкрЦентр-Груп (Київ) – ізоляційний матеріал на основі технічної коноплі.

«ВТС-Комплект» (Дніпро) – рекуператор з картону

Проект КІВ започатковано програмою ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), яка фінансується Інвестиційним фондом сусідства ЄС (ІФС). Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, яка може скористатися КІВ. Проект реалізує місцева НУО, «Грінкубатор», яка сприяє інноваціям у сфері кліматичних технологій та розвитку екологічної економіки в Україні.

Очікується, що до кінця 2018 року програма КІВ, загальний бюджет якої становить 1 млн. євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20 000 до 50 000 євро, залежно від інноваційності, складності і потенційних переваг. Будуть проведені ще три етапи конкурсного відбору, де визначаться додаткові отримувачі.

Програму ЄБРР FINTECC, призначену для передачі технологій у сфері пом’якшення наслідків кліматичних зміні клімату та адаптації до них, було запущено в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС.