Димінського екстрадуватимуть, якщо виникне потреба, – слідчі

У Києві відбулася зустріч громадськості з представниками Головного слідчого управління Нацполіції, які розслідують справу смертельної ДТП за участі кортежу Петра Димінського.
   Єлизавета Чип   1018  

На зустрічі були присутні Віталій Невгад (заступник голови  Нацполіції), Євгеній Колесник (начальник головного слідчого управління) та Микола Батюк (заступник начальника управління). Слідчі підтвердили, що:

«Первинна ДНК експертиза проведена і вже є результати;
– Проведено обшуки у причетних до справи осіб;
– Досудове розслідування триватиме не менше двох місяців з дати ДТП з умовою продовження терміну до повного зібрання доказової бази, потрібної у суді. Рішення про передачу справи до суду буде прийматися на підставі сукупності всіх доказів. Відсутність в Україні підозрюваних, а також відсутність можливості взяти у них зразки ДНК не впливає на проведення інших слідчих дій по справі.
– Постраждалій стороні не надаються усі матеріали справи, а саме результати експертизи ДНК, оскільки це може зашкодити слідству і збору усієї доказової інформації справи, в тому числі надає потенційному підозрюваному більше маневрів для захисту. Згідно закону, слідчий сам приймає рішення, які матеріали справи надавати потерпілій стороні, а які ні.
– Слідство готове працювати зі свідками, якщо такі є і надати їм повну конфіденційність згідно процесу захисту свідків. Працювати зі свідками готовий безпосередньо Невгад Віталій.
– Частину людей, яких було зафіксовано на фото та відео з місця події, вже допитали, ідентифікація інших присутніх осіб проводиться.
– Слідство готове і буде співпрацювати з міжнародними структурами для екстрадиції підозрюваного з іноземної держави, якщо виникне така потреба».

Окрім того, слідчі погодилися щотижня звітувати на брифінгах про перебіг справи.

Читайте такожДимінський полетів у Женеву

Нагадаємо, цього тижня адвокат Димінського Микола Лисий заявив, що ажіотаж, який підняли ЗМІ довкола справи та його клієнта, є політичною «травлею», ймовірна мета якої «віджати» у бізнесмена телеканал «ZIK».