Відсутні учні і забагато персоналу – в інтернаті «Оберіг» виявили низку порушень

Тепер на заклад чекає службове розслідування
   Христина Дворецька   2967  

Фото: Роман Бруцяк

У навчально-реабілітаційному центрі «Оберіг» (колишня школа-інтернат №102 на Пекарській) під час позапланової перевірки недорахувалися дітей. Із заявленої кількості учнів у навчальному закладі нарахували тільки 40 дітей замість 117 під час навчального дня у п’ятницю, 22 вересня. Виявлений факт – лише одне з порушень, яке зафіксували під час несподіваного візиту. Тепер на заклад чекає службове розслідування.

Фото: Роман Бруцяк

За словами голови постійної депутатської комісії ЛОР з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Олега Домчака, це вже другий позаплановий візит комісії до закладу цього навчального року. Вперше представники облради відвідали його 7 вересня.

«Станом на 7 вересня в НРЦ «Оберіг» налічувалося 136 дітей, проте у самому закладі у той день було лише близько 70. З того часу внесли зміни, тепер, за інформацією директорки закладу, тут навчається 120 дітей», – розповідає Олег Домчак. І додає, що під час підрахунку дітей уже 22 вересня нарахували тільки 40 учнів. При цьому сніданків того дня видали на 60 дітей. Дирекція пояснила це тим, що батьки рано забрали дітей на вихідні.

«У нас 117 дітей і три дитини, які займаються індивідуально в домашніх умовах. Сніданок мали видати на 60 дітей. Частину дітей потім забрали додому, щоб діти в суботу-неділю були в родинах. Більше половини дітей забирають. Щодня ночує 45-50, а на суботу-неділю не залишається жодної дитини», – пояснила директор навчально-реабілітаційного центру «Оберіг» Любов Іваницька.

Фото: Роман Бруцяк

Відсутність дітей – насправді не єдина претензія посадовців до роботи закладу. За інформацією Олега Домчака, в «Оберезі» станом на 10 ранку в деяких класах під час уроку не було учителя(!). Також на роботі не було бухгалтера.

Фото: Роман Бруцяк

«За штатним розписом тут 78 працівників, із них 36 – обслуговуючий персонал, решта – педагоги. Потрібно робити якісь висновки – чи доцільно сьогодні утримувати стількох працівників, адже є заклади, які потребують цих коштів», – сказав Олег Домчак.

Водночас комісія відзначила хороші умови перебування дітей з особливими потребами: у школі тепло та чисто.

Фото: Роман Бруцяк

Позапланова перевірка насторожила батьків, чиї діти навчаються у центрі. У понеділок, 25 вересня, вони вийшли на пікет під стіни Львівської облради.

Фото: Роман Бруцяк

«Ми прийшли до кінця з’ясувати, в чому річ, бо до батьків ніхто не приходив, батькам ніхто нічого не говорив», – розповідає мама вихованця навчально-реабілітаційному центрі «Оберіг» Леся Полева і додає: батьки хвилюються, аби результатом таких перевірок не стало закриття закладу. Учасники пікету також вимагали, аби схожі перевірки проводили максимально тихо та спокійно, щоб не стресувати дітей.

За словами Володимира Гірняка, впродовж місяця обласна рада проаналізує роботу керівництва НРЦ «Оберіг» і дослідить, наскільки враховують потреби дітей та чи ефективно використовується фінансовий ресурс.

«Якщо у закладі завищений штатний розпис, працює три бухгалтери, це слід оптимізувати, а зекономлені гроші скерувати на покращення харчування або ремонт будівлі», – зазначив Володимир Гірняк.

Читайте такожУ Львові працівників школи-інтернату запідозрили в розкраданні продуктів для дітей