Для реставрації балкона Підгорецького замку зібрано 60% потрібної суми

Публічна кампанія благодійного фонду «Софос» змогла зібрати понад 130 тисяч гривень для реставрації балкона Підгорецького замку
 |    1497  

Акція зі збору грошей триватиме ще місяць. Загалом для поверненню балкона первісного вигляду потрібно 215 тис грн.

За ці гроші планують закупити необхідні матеріали, а також оплатити роботи з виготовлення та встановлення балясин і парапетів. Фахівці вже оглянули об’єкт і розробили креслення балясин.

Організатори кажуть, що вже підписали договір із Львівською галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Львівською обласною адміністрацією. Тож після того, як сума буде зібрана, можна буде приступати до відновлення.

Нагадаємо, благодійний фонд «Софос» оголосив про порятунок Підгорецького замку у серпні. Долучитись до збору коштів можна на сторінці проекту.

Цікаво, що це вже не перша спроба відновити цю архітектурну памятку за благодійні кошти. У 2009 році це хотів зробити фонд «Підгорецький замок». Однак тоді планувалося зробити комплексну реставрацію, яка вартувала орієнтовно 75 млн євро. Та через кризу проект не отримав достатньої підтримки.

Підгорецький замок – ренесансний палац збудований у 1635-1640 рр. коронним гетьманом Польщі Станіславом Конецпольським під керівництвом відомого архітектора з Венеції Андреа дель Аква за проектом по типу «Palazzo in Fortezzo», тобто «палац у фортеці». Напис латинською при вході «Вінець ратних трудів — перемога, перемога — тріумф, тріумф — відпочинок» відображує призначення маєтку у Підгірцях «для втіхи після тягот військових». Замок був поєднанням магнатської резиденції і оборонної фортеці.

.