Завершив роботу Міжнародний Конгрес PEN у Львові

Учора, 21 вересня, відбулася офіційна церемонія закриття 83 Міжнародного Конгресу PEN у Львові з органним супроводом
     660  

Це вперше така подія проводилася в Україні, і саме у Львові. Тема цьогорічного Конгресу – «Відстоювання правди у добу пропаганди». У межах Конгресу з 17 до 24 вересня в місті відбувалися закриті засідання, а також чимало цікавих акцій, до яких могли долучитись усі охочі.

«Надзвичайну приємність мало наше місто гостити вас у нас. Завдяки вам наше місто перетворилося на міжнародний майданчик спілкування. Завдяки вам багатолітня історія нашого міста продовжується, коли до нас з’їжджаються іноземці, з’їжджаються делегати з усіх країн і куточків світу на Міжнародну подію і приймають важливі рішення. Але найголовніше, що в цих палких дискусіях народжується істина. Найголовніше, що ми з вами спілкуємося про проблеми і шукаємо спільного вирішення. Адже ми з вами є одна єдина міжнародна спільнота. Хочу вам зазначити, що за ці кілька днів ви стали справжніми друзями нашого міста, а ми завжди з нетерпінням чекаємо повернення наших друзів. Тож наше місто, слоганом якого є «Львів відкритий для світу», завжди буде радо вас приймати, гостити у нас», – зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

Завдяки 83-му Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу Львів на декілька днів став світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. У межах 83-го Конгресу ПЕН відбулися панельні дискусії, літературні читання, презентації та зустрічі. Львів відвідали літератори більше, ніж із 70 країн світу.

Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН – нобелівські лауреати Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.

Нагадаємо, 18 листопада 2016 року віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, який об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, Андрій Курков та міський голова Львова Андрій Садовий підписали меморандум про проведення 83-го міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові у вересні 2017 року. Згодом проведення Міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові обговорили під час офіційного візиту до Львова Виконавчого директора Міжнародного ПЕН-клубу у Лондоні Карлеса Торнера.

Довідка. ПЕН-клуб (International PEN) є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.

Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець.