В УКРОПі пропонують змінити нарахування тарифу на вивіз ТПВ

Депутати Львівської міської ради від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» пропонують формувати тариф на вивіз ТПВ не за квадратними метрами, а за зареєстрованими особами.
     871  

«Львів залишився чи не єдиним містом в Україні де тариф на вивезення ТПВ пов’язаний не з особою, що проживає та відповідно смітить, а з квадратними метрами житлової площі. Такий «метод» нарахування застосовувався ще в Радянському Союзі», – зазначили у фракції.

За словами депутата Ігоря Зінкевича, у Львові не людина утворює побутові відходи, як у більшості містах України та світі, і як рекомендує рахувати уряд, а квадратний метр.

«Уявімо, такий реальний випадок, дві квартири по 45 квадратних метрів. В одній проживає самотня пенсіонерка, в іншій – сім’я з п’яти осіб. За вивіз сміття платять однаково, хоча продукують різну кількість ТПВ. Ба, навіть більше, пенсіонерка доплачує за когось із тих п’яти осіб, які живуть у квартирі поруч», – наголосив депутат.

Окрім цього, наголошується на неврегульованому питанні щодо тривалої відсутності мешканців чи цілої у квартирі, які все одно змушені будуть платити за «утворені» відходи.

«Порядок нарахування плати за вивіз сміття за прописаними особами – є більш сучасним, соціально-орієнтованим та унеможливить зловживання та збагачення на смітті перевізників та комунальників міста, а дії чиновників, представників ЛКП та сміттєвих перевізників, які нараховують оплату за сміття по квадратних метрах можна кваліфікувати, як системне здирництво», – заявили в «УКРОПі».