Підприємець намагався ввезти в Україну з Польщі фарфор під виглядом глазурованого посуду

Митники викрили підприємця, який намагався вдвічі зменшити обов’язкові митні платежі
     687  

Нещодавно на митну територію України через пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» транспортним засобом було ввезено кухонний глазурований посуд, виготовлений із кам’яної кераміки, вагою майже 3,6 тис. кг і вартістю понад 13 тис. євро. Згідно з товаросупровідними документами, відправником товару була одна з польських компаній, а отримувачем – приватне торгово-виробниче мале підприємство в м. Стрий Львівської області.

З метою перевірки зазначеної зовнішньоекономічної операції було скеровано запити до польської компанії відправника та компанії-декларанта. З відповідей з’ясували, що товаросупровідні документи, подані до митного контролю в Україні, є відмінними від документів, оформлених митними органами Республіки Польщі, в частині опису переміщуваного товару та коду товару. Відповідно до отриманих документів встановлено, що на митну територію України переміщували фарфор столовий, за який треба сплатити 10% мита, а не 5%, як було задекларовано.

Отже, керівник приватного підприємства, щоб зменшити сплату до бюджету України сум обов’язкових платежів (мита), організував переміщення товарів з приховуванням від митного контролю з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Справу скерують до суду.