Українець хотів вивезти за кордон старовинні картини

Працівники Львівської митниці запобігли незаконному переміщенню творів мистецтва
     928  

Фото: прес-служба ГУ ДФС у Львівській області

Учора, 17 вересня, працівники Львівської митниці виявили три приховані від митного контролю витвори мистецтва з ознаками старовини.

Так, у пункт пропуску «Краковець – Корчова» у напрямі «виїзд з України» прибув вантажний автомобіль під керуванням громадянина України. Під час візуального огляду у працівників митниці виникла підозра щодо наявності в ньому товарів та предметів, які є обов’язковими для письмового декларування, і товарів та предметів, заборонених чи обмежених до переміщення через митний кордон України.

Після перевірки заявлених відомостей та завірення декларацій під час митного контролю в середній частині напівпричепа в металевому ящику для інструментів виявили незадекларовані за встановленою формою три твори живопису з ознаками старовини в рамках під склом. Авторів творів не вказано.

Так, водій намагався перемістити через митний кордон України товари без декларування, тобто не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщуваний товар, не вказав кількості, не надав дозвільних документів на товар.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Картини вилучено й скеровано на експертизу для встановлення вартості та культурної цінності.