Телескоп на даху кінотеатру та Wі-Fі дерева в парку: львів’яни подали ідеї на фінансування з громадського бюджету

Загалом цьогоріч львів’яни запропонували 300 проектів на суму 240 мільйонів гривень
     1631  

Автори проектів подали до міської ради 81 великий проект (фінансування яких до 3 мільйони гривень), та 219 малих проектів (фінасування яких буде у рамках до 500 тисяч гривень).

Термін реєстрації проектів тривав від 15 серпня до 15 вересня. Тепер організатори взяли час на опрацювання, а вже з 1 листопада проекти буде виставлено на голосування, тож кожен зможе обрати достойний на його думку.

У міській раді кажуть, найбільше проектів є освітньо-спортивними – практично половина. Чимало стосуються комунального господарства, навколишнього середовища та енергозбереження.

Серед оригінальних ідей – «Сонячне Wi-Fi дерево» у парку навпроти головного корпусу Франкового університету. Автори хочуть бачити там дві точки із безкоштовним вай-фаєм та 32-розетками для зарядки різних гаджетів. Ці точки матимуть форму дерева з металевим стовбуром, а гілки будуть із сонячними панелями та акумуляторами для накопичення електроенергії.

Ще один автор подав ідею закупити 42 дефібрилятори для медзакладів Львова.  А на даху кінотеатру  імені Довженка хочуть облаштувати освітньо-культурний простір «Під небом Сихова». Відремонтувавши дах, там можна буде влаштувати зелені, відпочинкові та наукові зони, зокрема поставити телескоп, глобус, маятник, сонячний та пісочний годинники.

«Тішить, що в більшості ці проекти якісно підготовлені, тобто автори доклали чимало зусиль, щоб подати їх. Є багато цікавих ідей», – сказав начальник відділу громадського партнерства Львівської міської ради Орест Файфурка.

Цікаво також, що жінки-львів’янки цього року були активнішими, ніж чоловіки. Вони подали 157 заявок. Якщо говорити про вік авторів проектів, то це люди 16 до 66 років, але в основному – 30-40 років.

Читайте також: У Львові стартував другий сезон Громадського бюджету. Як подати проект?

Голосування розпочнеться вже 1 листопада. Обрати найкращий проект і віддати за нього голос можна буде через інтернет (на сайті громадського бюджету, увійшовши через BankID), або ж у ЦНАПах міста, пред’явивши документ, що засвідчує особу. Для мешканців без прописки, треба мати з собою студентський квиток або ж довідку з роботи.

«Ми можемо вважати, що інструмент громадського бюджету у Львові утвердився. Якщо перший рік був такий трохи емоційний, то другий – це вже усвідомлений вибір. Люди побачили, що багато проектів вже реалізували, деякі на стадії реалізації. Звичайно, є певні труднощі, але це прогнозовано, оскільки це лише перший рік. Та загалом картина позитивна», – сказав начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський.

Додамо, що минулого року львів’яни подали 265 проектів. А проголосувало 23 тисячі мешканців міста.