Грип наближається: 5 фактів про щеплення 

Сезон грипу не за горами. Медики радять вакцинуватися, щоб не стати жертвою епідемії.
     4311  

http://www.lvivpost.net

Вакцина проти грипу в Україні не новинка. Попри поради лікарів, більшість населення не є прихильниками таких щеплень. Тож цифри хворих є високими,  серед них багато дітей. Торік на Львівщині вакцинували лише 3 тисячі людей. Більшість із них – за кошти місцевого бюджету, оскільки це медики, люди, котрі працюють чи перебувають в інтернатах, будинках пристарілих, дитбудинках.

Про щеплення проти грипу «Львівська газета» поспілкувалась із Наталією Тімко, головним епідеміологом Львівщини.

Чому варто вакцинуватись?

Вакцинація є єдиним дієвим засобом профілактики від грипу. У багатьох невакцинованих людей хвороба проходить без медичного втручання протягом тижня, однак вона часто дає ускладнення, трапляються і летальні випадки.

Для кого це найбільш потрібно?

Лікарі зазначають, є певні групи людей, яким варто вакцинуватися.  Наталія Тімко каже, що в Україні таких приблизно 12 мільйонів. Це військовослужбовці, будівельники, поліцейські, медики, освітяни, працівники сфери побуту та обслуговування.

В зоні ризику також діти з шестимісячного віку до 5 років, літні люди, яким за 60, вагітні, люди із хронічними захворюваннями серцево-судинної, легеневої, ендокринної систем.

Читайте також: В Україні прогнозують одразу три штами грипу. Як вберегтися?

Коли варто щепитись?

Щеплення слід робити щорічно, оскільки вакцина діє лише протягом сезону. Крім того, штамовий склад вакцин змінюється щороку відповідно до мінливості збудників в природі. Імунітет формується протягом 14 днів, тому вакцинуватися треба до початку епідемії. Людина повинна бути в той час здоровою, не застудженою, не зараженою вірусом

Де, як, за скільки?

Вакцину можна придбати за рецептом лікаря. Коштує це орієнтовно 200 гривень. Продають в аптеках, де упаковку зберігають у спеціальному термоконтейнері, а на чеку обов’язково вказують дату та годину продажу. Щепитися можна у будь-якому медзаклад. А вакцину з аптеки слід принести у спеціальній термосумці, яку можна взяти в кабінеті щеплень.

Цього року в Україні підтверджено французьку вакцину «Ваксігрип», нідерландську «Інфлувак», бельгійську «Флюарикс» та корейську «GСFlu».

Протипокази

Щепити не можна людей, котрі мають алергію на курячий білок. Крім того, можуть бути побічні реакції у вигляді почервоніння, припухлості. Також вакцинованого може турбувати підвищена температура тіла чи головний біль.

Лікарі наголошують, щеплення роблять лише від грипу. Від сезонних ГРВІ вакцина не захищає. Грип можна розпізнати за такими симптомами: раптова поява гарячки, кашель (як правило сухий), головний біль, м’язовий біль та біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль в горлі та нежить.