Володимир В’ятрович у Львові прочитає лекцію та презентує книгу про польсько-українську війну на Волині

Покупець 10-тисячного примірника видання отримає спеціальний підпис від автора
     651  

На Форумі видавців у Львові Володимир В’ятрович розповість про таблоїдизацію теми польсько-українського конфлікту та презентує книгу «За лаштунками Волині-43. Невідома польсько-українська війна». Покупець 10-тисячного примірника видання отримає спеціальний підпис від автора. Про це інформує прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Про те, як медійна популярність теми польсько-українського конфлікту в період Другої світової і в перші повоєнні роки вплинула на її представлення в історіографії та суспільні уявлення в Польщі й Україні, – у лекції Володимира В’ятровича.

У продовження теми лекції Володимир В’ятрович представить свою книгу «За лаштунками Волині-43». Ця книжка – чи не перша спроба науково-популярного викладення історії польсько-українського конфлікту середини минулого століття. Автор пропонує поглянути на події 1943 року на Волині у контексті історії двох народів до, під час та після Другої світової війни.

В основі дослідження — свідчення безпосередніх учасників подій, документи українського та польського підпілля, Армії Крайової та УПА, що були головними дійовими особами трагедії, яка тривала не один рік.

Книга вийшла друком у «Клубі Сімейного Дозвілля» спільно з Центром досліджень визвольного руху.

16 вересня, субота

13:00 – 14:45

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

вул. Степана Бандери, 1

Інші події за участі голови УІНП на Форумі видавців:

Автограф-сесія пройде у п’ятницю, 15 вересня, з 16.00 по 16.45 (Палац мистецтв, 1-й поверх, Стенд КСД №107, вул. Коперника 17).

Презентація книги В’ятровича «(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років» відбудеться у п’ятницю, 15 вересня о 19:00 (Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, вул. Драгоманова, 5).

Володимир В’ятрович, к.і.н., Голова Українського інституту національної пам’яті. У 2008-2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КҐБ. У 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював Центр досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».