Послам країн ЄС роз’яснять український закон «Про освіту»

Володимир Гройсман доручив керівникам МЗС і МОН роз'яснити положення закону про освіту в питаннях використання мов нацменшин
     670  

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив очільникам Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти і науки України спільно з керівництвом Комітету Верховної Ради України з питань освіти зустрітися з послами країн ЄС та роз’яснити їм деякі положення нового Закону «Про освіту» в питаннях використанням мов національних меншин. Про це глава уряду розповів, спілкуючись з журналістами в Київській області.

«Я дав доручення очільникам МЗС, МОН, запросив в.о. голови Комітету з питань освіти Верховної Ради України, аби вони спільно провели зустріч з послами європейських країн і повністю пояснили деталі закону – які механізми будуть працювати», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що Україна віддана демократичним цінностям і виконує свої зобов’язання щодо дотримання прав національних меншин. Проте державною мовою є українська. «І закон про освіту дає можливість забезпечити нормальний доступ до мов національних меншин, та одночасно надати нові можливості для розвитку української мови», – зазначив Володимир Гройсман.

Зазначимо, на ухвалений 5 вересня Закон України «Про освіту» бурхливо відреагували у сусідніх з Україною Польщі, Угорщині, Румунії та Молдові. Угорщина навіть поскаржилася на Україну до ОБСЄ, ООН та Євросоюзу через новий закон, який, на думку Будапешта, обмежує права угорської меншини. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, повідомляє Index.

«Угорський уряд направив листи до генерального секретаря ОБСЄ, верховного комісара ООН із прав людини та комісара ЄС з питань політики сусідства, з тим щоб інформувати їх про закон про освіту меншин, та закликає вжити заходів, щоб цей закон не набув чинності», – сказав Сіярто.

У польському МЗС наголосили: «Міністерство закордонних справ буде пильно стежити за імплементацією Закону та вживатиме всіх необхідних заходів, щоб поляки в Україні мали доступ до навчання польською мовою. Ми переконані, що українська сторона зобов’язана консультувати нас з положеннями про використання мов меншин».

Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну відмовитися від «несправедливого освітнього закону».

А в російському МЗС узагалі заявили, що «хоча в законі російської мови не згадано, очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічної мовного режиму».