У рамках Форуму видавців у Львові презентують часопис «Дзвін» у новій інтерпретації

Презентація відомого досі літературно-мистецького часопису «Дзвін», що своєю історією сягає ще 1940 року, зумовлена тим, що нещодавно започаткована серія молодіжного випуску зазнала модернізації та набула оновленого дизайну
 |    1715  

Перший випуск «Дзвону», який містив винятково твори авторів від 14 до 35 років, вийшов друком у березні цього року. У редакції часопису кажуть, що такі молодіжні номери були ризикованим кроком і їх планували видавати тільки раз на рік. Втім, перший молодіжний випуск викликав нечуваний розголос посеред читачів і збурив літературну громадськість. Тираж блискавично швидко розлетівся всією Україною, тому видавці за кілька день готові презентувати вже другий номер цього року такого кшталту і не мають наміру зупинятися.

Головний редактор часопису Юрій Коваль говорить про нову тенденцію в сучасному літературному процесі: «Молодь іде в літературу. Цей похід масовий і потужний… Редакцію просто затопила повінь поезії та прози як дебютантів, так і тих, хто, переступивши поріг початківства, уже впевнено долає шляхи на літературні верховини. І всіх їх, таких різних, ріднить не тільки молодість, а й обдарування, ба, навіть, талант. Бо коли п’ятнадцятирічні пишуть так, що їхнє письмо зробило б честь і двадцятип’ятирічним, то які там сумніви: Україна неймовірно багата і щедра земля на все, і передовсім – на талановитих людей».

Однак,тепер молодіжна серія часопису «Дзвін» ще й помітно відрізнятиметься від канонічної. Презентація другого – вересневого – випуску має на меті показати це. Редизайн літературно-мистецького журналу покликаний повернути йому ту популярність, коли його тираж сягав 50 тисяч примірників, а так само авторитет, передусім серед молоді.

Зміни помітно вже з обкладинки часопису: модерний логотип на білому тлі, якого ніколи не було раніше. Нова концепція простежується навіть у деталях: перша літера назви журналу нагадує форму дзвону.

За обкладинкою – віршовані та прозові твори більше двох десятків авторів, нові рубрики. Наприклад, часопис містить два інтерв’ю. Перше з них – це розмова з Тетяною Пилипець, директором Львівської обласної бібліотеки для юнацтва, що на прощі Ринок, 9 (до слова, саме там відбуватиметься презентація оновленого часопису), а друге – з Василиною Мельник, молодою художницею з Києва, авторська акварель якої стала окрасою обкладинки та чиїми картинами цілісно проілюстрований увесь журнал.

Видавці запрошують всіх охочих на презентацію, яка відбудеться у рамках Форуму видавців у Львові, 15 вересня, в п’ятницю, о 18:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва, що на площі Ринок, 9, у межах програми заходів видавництва Apriori.

Редакція також анонсує, що працює над подальшою модернізацією часопису, і невдовзі нові номери можна буде отримувати в електронному варіанті.