У рамках Форуму видавців у Львові презентують часопис «Дзвін» у новій інтерпретації

Презентація відомого досі літературно-мистецького часопису «Дзвін», що своєю історією сягає ще 1940 року, зумовлена тим, що нещодавно започаткована серія молодіжного випуску зазнала модернізації та набула оновленого дизайну
     1625  

Перший випуск «Дзвону», який містив винятково твори авторів від 14 до 35 років, вийшов друком у березні цього року. У редакції часопису кажуть, що такі молодіжні номери були ризикованим кроком і їх планували видавати тільки раз на рік. Втім, перший молодіжний випуск викликав нечуваний розголос посеред читачів і збурив літературну громадськість. Тираж блискавично швидко розлетівся всією Україною, тому видавці за кілька день готові презентувати вже другий номер цього року такого кшталту і не мають наміру зупинятися.

Головний редактор часопису Юрій Коваль говорить про нову тенденцію в сучасному літературному процесі: «Молодь іде в літературу. Цей похід масовий і потужний… Редакцію просто затопила повінь поезії та прози як дебютантів, так і тих, хто, переступивши поріг початківства, уже впевнено долає шляхи на літературні верховини. І всіх їх, таких різних, ріднить не тільки молодість, а й обдарування, ба, навіть, талант. Бо коли п’ятнадцятирічні пишуть так, що їхнє письмо зробило б честь і двадцятип’ятирічним, то які там сумніви: Україна неймовірно багата і щедра земля на все, і передовсім – на талановитих людей».

Однак,тепер молодіжна серія часопису «Дзвін» ще й помітно відрізнятиметься від канонічної. Презентація другого – вересневого – випуску має на меті показати це. Редизайн літературно-мистецького журналу покликаний повернути йому ту популярність, коли його тираж сягав 50 тисяч примірників, а так само авторитет, передусім серед молоді.

Зміни помітно вже з обкладинки часопису: модерний логотип на білому тлі, якого ніколи не було раніше. Нова концепція простежується навіть у деталях: перша літера назви журналу нагадує форму дзвону.

За обкладинкою – віршовані та прозові твори більше двох десятків авторів, нові рубрики. Наприклад, часопис містить два інтерв’ю. Перше з них – це розмова з Тетяною Пилипець, директором Львівської обласної бібліотеки для юнацтва, що на прощі Ринок, 9 (до слова, саме там відбуватиметься презентація оновленого часопису), а друге – з Василиною Мельник, молодою художницею з Києва, авторська акварель якої стала окрасою обкладинки та чиїми картинами цілісно проілюстрований увесь журнал.

Видавці запрошують всіх охочих на презентацію, яка відбудеться у рамках Форуму видавців у Львові, 15 вересня, в п’ятницю, о 18:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва, що на площі Ринок, 9, у межах програми заходів видавництва Apriori.

Редакція також анонсує, що працює над подальшою модернізацією часопису, і невдовзі нові номери можна буде отримувати в електронному варіанті.