В Україні прогнозують одразу три штами грипу. Як вберегтися?

Медики попереджають, цьогоріч в Україні лютуватимуть аж три штами грипу. Зокрема нас атакуватимуть «Гонконг», «Брісбен» та новий «Мічиган».
     23634  

Розповідаємо про те, як вберегтися та як діяти, коли хвороба вже підступила.

Новий і страшний

Найнебезпечнішим лікарі називають досі невідомий українцям грип «Мічиган».

«Він є підвидом «свинячого грипу» і має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. «Грип Мічиган» відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень», – інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

Клінічні ознаки грипу: у хворих підвищується температура до 40 градусів, яка може протриматися протягом трьох днів. Крім того, хворий відчуває ломоту або біль в суглобах, головний біль, сонливість, зниження апетиту, сухий кашель. Може скаржитися на рясне потовиділення, сухість слизових оболонок носа, рота, носоглотки.

Відтак, якщо вчасно не почати лікування, є загроза ускладнення. Це може бути пневмонія, серйозний менінгіт, енцефаліт.

«Гонконгзький» вірус вже був у нас минулого року.  Він протікає з високою температурою і також може давати ускладнення у вигляді пневмонії, бронхіту, хвороб серцево-судинної системи, ендокринних органів, нервової системи.

Його симптоми є схожими із іншими видами грипу. Зокрема, людину турбує сильний жар, температура вище 39 градусів, сильні головні болі, сонливість, кашель, а також блювота і діарея.

Вірус «Брісбен» вважається найменш небезпечним. Він не так часто дає ускладнення. Його можна розпізнати за такими симптомами, як: сильний нежить, висока температура, біль у м’язах. Іноді може проявлятися розлад шлунку.

Як уникнути захворювання?

Стовідсоткового захисту від хвороби не існує, однак кілька простих правил допоможуть збільшити шанси не заразитись.

Найперше лікарі радять не контактувати з тим, хто вже має прояви інфекції. При можливості – уникати великого скупчення людей. Також варто часто провітрювати кімнату.

Одягатись медики кажуть відповідно до температури, оскільки перегрівання шкодить не менше, ніж переохолодження.

В сезон хвороб треба вживати багато вітамінів, харчуватися правильно і раціонально. Після відвідувань громадських місць та перед їжею обов’язково мийте руки або користуйтеся антисептиком.

Потрібним засобом також стане назальний спрей. Його можна зробити самостійно – з морської води або легкого соляного розчину.

Коли ви знаходитесь у приміщенні, де є хвора особа, захистом може бути також одноразова медична маска. Однак ефективна вона лише тоді, коли закриває і рот, і ніс. Але замінювати її треба відразу, коли вона стала вологою.

Як лікуватися?

Найперше і найголовніше  – не займайтесь самолікуванням.

Якщо виникли мінімальні ознаки хвороби – варто залишитися вдома.

Якщо з’явився кашель чи чхання, обов’язкового прикривайте рот салфеткою, щоб не поширювати вірус на тих, хто поряд. До речі, лікарі радять користуватися лише одноразовими салфетками чи рушничками.

Хвора людина також має бути ізольована від інших, не користуватися спільним посудом зі здоровими.

Щеплення українці не визнають

Захистити людину від грипу може,  в першу чергу, вакцинація. Однак її слід робити ще до початку епідемії. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що до подібних щеплень українці ставляться не дуже прихильно.

До прикладу минулого сезону медики вакцинували лише 106 тисяч 683 особи. А це лише 0,3% від загальної кількості населення. Тоді як офіційно захворіло трохи більше 6 мільйонів, 31 людина померла, з них 7 дітей. У МОН, щоправда, наголошують, що в 2016 році вакцина поступила аж у листопаді, тож щеплення проводили в розпал сезону захворювання. Цієї осені ситуація краща, адже спростили процедуру внесення змін до штамового складу вакцин від грипу. Завдяки цьому виробники зможуть виготовити вакцину та доставити її в Україну до початку епідемії.

Читайте такожГрип наближається: 5 фактів про щеплення