На Львівщині стартували масштабні українсько-американські військові навчання

У цьому році в «Репід Трайдент» бере участь рекордна кількість військовослужбовців - близько 2500 осіб з 15 країн світу
   Христина Дворецька   2009  

Сьогодні, 11 вересня, на полігоні селі Старичі Яворівського району розпочались українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військових підрозділів країн-членів НАТО «Репід Трайдент – 2017». Спільні навчання відбуватимуться упродовж двох тижнів на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Мета навчань – запозичення досліду армій провідних країн світу, обмін професійними навичками та підготовка до дій під час спільних операцій.

До «Репід Трайдент – 2017» залучено військовослужбовців з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії. Найбільші іноземні контингенти – зі США та Канади.

Кількість представників з української сторони становить близько 1600 учасників.  Це – військовослужбовці однієї з механізованих бригад сухопутних військ, бригади високомобільних десантних військ, інженерно-саперні підрозділи, окремий підрозділ Нацгвардії України. Більшість з них брала участь у бойових діях в зоні АТО.

У рамках «Репід Трайдент 2017» міжнародні контингенти використовуватимуть кілька десятків одиниць автомобільної та легкоброньованої техніки. Бойових стрільб програмою навчань не передбачено.

«Навчання будуть проводитись в два етапи – це буде підготовка самих підрозділів під керівництвом інструкторів та підготовка штабів – з залученням потужного комп’ютерного та програмного забезпечення, що дозволять моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника», – розповів керівник навчань з української сторони полковник Сергій Літвінов.

Навчальний план також  передбачає залучення літаків та вертольотів військово-транспортної авіації. Так відпрацьовуватимуться елементи медичної евакуації, десантування вантажів і особового складу. Про це розповів координатор навчань з американської сторони Девід Джордан.

«Ми пишаємось тим, що ми тут сьогодні. У нашій системі контроль військових є дуже важливим . Те, що наші війська присутні, демонструє, наскільки злагоджено ми працюємо разом і, зрештою, це має робити наш регіон безпечнішим», – сказав Девід Джордан.

На церемонію відкриття міжнародних навчань приїхала також Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Марі Йованович.

«Це не є односторонній розвиток. Ми також навчаємось від ваших військових. Збройні Сили України мають важливий досвід і завдяки таким навчанням ми спробуємо перейняти його та поділитись нашим»,  – сказала Марі Йованович.

Варто зазначити, що до міжнародних навчань у цьому році таки долучився контингент військових з сусідньої Молдови. На початку вересня рішення про участь у навчаннях ухвалив уряд країни, проте президент Молдови Ігор Додон зупинив його дію.

«Я не політик, тому не коментуватиму інформацію про те, що президент Молдови заборонив  чи не заборонив участь наших військовослужбовців цих навчаннях. Але скажу, що від Кишинева до кордону – 300 км. І якби така заборона була, то нас би тут не було», – сказав  командир молдовського контингенту Олександр Маркута.