Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС

     620  

З 1 січня 2016 року у нас функціонує поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Євросоюзом. А сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

«За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами та послугами України з країнами ЄС зросла на 22 %. Майже 40 % нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз. Відбулася історична зміна географічної структури українського експорту на користь збільшення його обсягів до країн ЄС. Це вже незворотні процеси інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу», – зазначив з цього приводу на своїй facebook-сторінці преззидент України Петро Порошенко.

«Вітаю усіх українців з новою віхою нашого шляху до ЄС! Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та #ЄС. Це – надзвичайно важливий етап двосторонніх стосунків», – написав на своїй facebook-сторінці український прем’єр Вoлодимир Гройсман.

«Проте вже понад півтора року діє економічна частина Угоди – щодо зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Радий відмітити, що за цей час ЄС став головний торговельним партнером нашої країни. Наведу кілька цифр: наразі торгівля з країнами ЄС складає 41,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами, а за перше півріччя 2017 року експорт товарів та послуг до ЄС зріс на 22,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 року та склав $9,4 млрд», – додав він.