Оксана Муха заспівала поезію Антонича (аудіо, відео)

 І присвятила пісню Воїнам

     3843  

Напередодні Дня незалежності України – прем’єра патріотичного синглу у рамках культурно-мистецького проекту «Від Шевченка до Костенко». «Листопад» – п’ятий сингл у проекті співачки Оксани Мухи та композитора Дмитра Кацала «Від Шевченка до Костенко», в якому піснями стають вірші найвідоміших українських поетів. Цього разу напередодні Дня незалежності України команда проекту презентувала композицію на слова геніального українського поета Богдана-Ігоря Антонича. На музику «Листопад» поклав Дмитро Кацал. А виконала пісню у стилі блюз-рок Оксана Муха.

«Ой, не калина, не червона в лісі,
А людська кров, мов дощ, у голім полі,
І тільки небо, наче прапор, висить
Блакитне з сонцем золотим у колі».

Ці пронизливі та образні рядки Антонича стали приспівом потужного синглу «Листопад». «Я присвячую цю пісню Воїнам – тодішнім, теперішнім і прийдешнім, – каже співачка Оксана Муха. – Цьому віршу – 80 років, а він досі не втратив актуальності. Вірш – про війну і честь, про славу і смерть в ім’я життя… Для мене дуже дорого співати таку поезію! Слава вам, хлопці, захисники наші!».

Блюз-рок – новий стиль для Оксани Мухи. «Надривний та надемоційний спів – так я раніше не співала, – розповідає виконавиця. – Тож довелося пошукати у собі такий вокал. Коли вдалося – почула та побачила себе іншою. І такий музичний експеримент додав мені сил. Я зрозуміла: якщо пісня просить – і вокал піддається. Співпраця із Дмитром Кацалом – особлива: його музика завжди відгукується у мені. Дуже радію, що наш проект «Від Шевченка до Костенко» реалізовується – йдемо до альбому».

Послухати нову пісню Оксани Мухи «Листопад» можна тут (Офіційне лірик-відео «Листопад»):

Аудіо:

Довідка. Оксана Муха – українська співачка. У її репертуарі – твори від стародавньої української народної пісні і до сучасної авторської та експериментальної музики. З 2007 р. і досі Оксана Муха працює у творчому тандемі з композитором та продюсером Дмитром Кацалом (керівник легендарної капели «Дударик»). Так дебютувала на професійних сценах та видає сольний CD «RE:SHETO» (2010 р.). У подальшому стала володаркою Гран-прі І міжнародного фестивалю ім. Квітки Цісик (2011 р.), де її називають «українською Квіткою Цісик». Ініціювала і видала перший CD пластових пісень «При Ватрі» – до 100-ліття Пласту (2012 р.). У cпівпраці з провідними українськими артистами реалізували проекти «Івасюк» та «Івасюк – перезавантаження» (2013 р.).

У 2014 р. вийшов знаковий сольний CD різдвяної музики «Колядки та щедрівки». Оксана Муха виступає в Україні, Європі та Північній Америці. Працює над створенням нових концертних програм та записом нових CD. За останній рік презентувала в Україні три нові концертні програми: «Без пафосу», «Різдвяний Unplugged» і «Від Шевченка до Костенко».

Оксана Муха на Facebook: https://www.facebook.com/Oksana.Mukha.Music