У Шегинях жінка запропонувала прикордонникам хабар за незаконне переміщення дитини через кордон

     1034  

На кордоні з Польщею прикордонникам Мостиського загону запропонували неправомірну вигоду за сприяння у безперешкодному пропуску малолітньої дитини через державний кордон.

Так, учора в пункт пропуску «Шегині», що на українсько-польському кордоні, прибула 44-річна громадянка України з дитиною 2007 року народження. Під час перевірки документів жінка надала нотаріально засвідчений дозвіл батька на вивіз неповнолітньої дитини за кордон. Під час перевірки з’ясувалося, що це доручення було недійсним та отриманим у незаконний спосіб. На момент видачі дозволу чоловік перебував за межами України.

Жінці разом з дитиною відмовили у виїзді до Польщі. Для «вирішення» цього питання жінка запропонувала співробітникам прикордонного відомства хабар у розмірі 50 євро.

Співробітники внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби задокументували факт дачі хабара. Про цей факт повідомили представників Національної поліції про ознаки можливого кримінального правопорушення ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Держприкордонслужба нагадує: якщо ваша дитина виїжджає за кордон без вас, або у супроводі лише одного з батьків, для перетину кордону обов’язково потрібно мати відповідний нотаріально засвідчений дозвіл батьків (іншого з батьків, який не виїжджає з дитиною). Для оформлення такого дозволу слід звернутися до будь-якого українського нотаріуса. Якщо ж батьки перебувають за кордоном, потрібно звертатися по відповідний дозвіл до консульських установ України.