Кузьмі – 49. Цитати та знакові пісні «Скрябіна»

   Ольга Телипська   6677  

Джерело: radio.obozrevatel.com

Кожен поважаючий себе українець має хоч раз в житті посадити дерево, виростити сина і з’їздити в Єгипет.

Кузьма Скрябін

 

Сьогодні  49-й день народження Андрія Кузьменка – хлопаки, який зараз там, де сонце на стінах, і який назавжди залишиться у наших серцях. Хоча, як казав сам Скрябін: «Рахувати дати — то є ідіотська традиція». Попри те, «Львівська газета» пропонує згадати того, хто завжди говорив те, що думає.

Джерело: facebook.com/skryabinofficial

Про себе:

Я не проста, але дуже відкрита людина. І мені це не просто не заважає, а навіть допомагає в житті. Чим більше в тебе секретів, брехні, двоякості чи масок – тим гірше.

У мене таке враження, що я всіх знаю і мене всі знають. Вийдеш на заправці якогось Миргорода – і тут такі «О, а де ваш Hammer». Я кажу: «Заржавів», або показую на Smart і кажу: «Всох».

Людині треба казати правду відразу, затиснути зуби і лупанути. От хтось дзвонить по телефону і задовбує. Я йому кажу зразу: «Чувак, ти мене задовбав. Я тебе переношу в папочку з мелодійною назвою «херня» і більше ніколи трубку не візьму». І коли та херня дзвонить, в мене грає Шопен і я можу слухати то годинами. Чим довше тобі неприємно казати правду, тим той момент буде тяжчим, коли прийде. А таки прийде колись.

Колись мені часто давали поради. Я не прислуховувався, бо був дурний. А тепер не прислуховуюся, бо вже мудрий. Тоді тратив час на то, шоб обламати собі роги. Тепер заставляю себе прислухатися до порад людей, які досягли більше, чим я.

Не думаю про свої досягнення. А то буде: «Ааа, в мене є найбільше досягнення, куплю собі папіроси і поїду на Балі».

Якби теперішній Кузьма побачив тодішнього Кузьму, сказав би: «Хлопче, затисни зуби. Через двадцять років все буде зашибісь!».

Про роботу:

Вже давно розпрощався з думками: «Ой, в мене сьогодні болить голова — значить буде поганий концерт». То нікого не інтересує. Якщо в тебе шмарклі, а ти що вийдеш і скажеш: «Люди, ви знаєте, в мене сьогодні соплі, розходьтеся по домам». Такі думки не мають права закрадатися в голову.

Про еволюцію:

Скорше ящірка стане змією, тюлень може стати дельфіном, ніж в мавпи розвинеться інтелект. В армії асистував одному хірургу на операціях і бачив, як виглядає мозок. І я собі ніяк не можу уявити, щоб мавпа взяла камінь і примотала до нього палку. Мозок не може так спрогресувати.

Про друзів:

Коло моїх друзів — звичайні люди. Один продає зерно — Петя. Простий хлопець із села Полтавської області. Другий Андрій — стоматолог. Жорік — просто кльовий чувак. Один будівельник. Другий меблі стругає.

Джерело: radio.obozrevatel.com

 

Про здоров’я:

Два рази нагнувся за туфлями – і вся зарядка.

Намагаюся не їсти за пару годин до концерту, адже потім… тисне у певних місцях. Ми об’їздили всю Україну й у кожному містечку знаємо, де можна нормально поїсти, щоб потім не довелося робити зайві зупинки й удобрювати якесь поле.

Про дієту:

7-8 місяців тримаю себе в руках, а потім 3-4 жеру все підряд – балую себе. Якщо ти бачиш кайфовий торт і не хаваєш з остраху, що булки виростуть – який сенс жити?

Про життя:

Мають бути таланти і має бути наука. А не так, чуваків вигнали із хімії і фізики, а вони рішили «так, буду я стилістом».

Щоб зберегти психічне здоров’я, треба обмежити коло спілкування і залишити в ньому лише тих людей, які справді тобі потрібні

Чим більше хочеш взяти від життя — тим менше воно хоче тобі це дати.

Люди! Гарного вам дня, хоч я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок, чи субота та пофіг, вбивайте хамство посмішкою. Хамство — це кал, який виходить через рот!

Якщо у вас немає гармонії — то беріть гармонь і гармонуйте!

Якщо хтось плюнув тобі на плечі, є надія, що він просто не доплюнув на того, хто йшов перед тобою.

Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.

Хотіти в цьому світі – взагалі велике щастя. Треба дякувати боженьку, що ти ходиш на двох ногах і що в тебе нічого не болить. Не розумію тих, хто каже «о, голова болить» чи «не знаю в яких туфлях в театр піти». Сходіть в «Охмадит» і подивіться на тих діток, які ще не прийшли у світ, а вони вже зі списків викреслені.

Саме основне — не гамнити тим, хто навколо тебе.

Джерело: zik.ua

Про українців:

Рецепт здоров’я нації – змінити… уряд. Якби хтось взяв і підвісив той, який у нас зараз, за одне місце, було б здоровіше жити. Кошти на соціальні програми для дітей і хворих розгрібаються сильними світу цього. Нам не вистачає мізків вибрати когось нормального – звідси й лихо зі здоров’ям українців

Українці вибирають такого, що спочатку з вазеліном, а потім уже без вазеліна, шоб пожошче. Такий собі садомазохізм в генах…

Поки китайці побудували Велику китайську стіну, вони попутно винайшли будівельну тачку. Ще протягом якогось часу вони винайшли порох, папір і кучу всяких різноманітних речей. А українці тим часом винайшли дачу, і до сих пір думають, що з нею робити.

Про жінок:

Які ви жінки все-таки примітивні. Франція одна у вас у голові!

Про сім’ю:

На першому місці в мене сім’я, однозначно. Пояснюю тим баранам, які не розуміють, що так є. Тільки сім’я готова тебе прийняти після самих ганебних твоїх вчинків в самому ганебному твоєму стані. Все друге, що появляється після сім’ї, ті другі браки, вони зачасту направлені на твій фінансовий стан. І ні в якому разі не на твій обвислий живіт, ні на сивину у твоїх висках. Вона красить, але тільки Клуні.

Про подорожі:

Набагато цікавіше їздити туди, де люди ще не натоптали. Побувавши в Римі, і побачивши храм Сан Пьєтро, розумієш, що вже нічого крутішого на цій землі нема. Рим це таке місто, після якого вже перестаєш колекціонувати фотки «я на фоні Оболонської райради»  чи я на фоні «Ейфелової вежі». Рим перекреслює все.

Про літературу:

В мене ужасна пам’ять. Вчора закінчив читати книжку Уілбура Сміта «Золота». Вбий мене, але не пам’ятаю, як звати головного героя і що вони там робили.

Достоєвського перечитав тільки тому, щоб поняти за що ненавидів його в школі. Поняв, що на 20 років заскоро мені його рішили втулити. Я вже перед ним вибачився, що ненавидів все життя.

Про інше:

Слово «курва» поляки вживають настільки часто, що воно ними не помічається, а в нашій мові замість нього придумали кому.

Марксизм гірше за боткіна. Ця хвороба людину з’їсть.

Останнім часом на Заході появилося стільки музикантів, від яких просто волосся рухається на плечах.

Наостанок пропонуємо згадати 10 знакових пісень Кузьми Скрябіна

«Чуєш біль»

1989 рік

Перший ультра-андеграундний сингл і кліп «Скрябіна». Місто Новояворівськ.

 

«Не вмирай»

1993 рік

Перший «професійний» альбом групи, яка на той час іще не переїхала до Києва, – «Технофайт».

«Казка»

1997 рік

Хіт альбому «Казки», який ознаменував собою початок «золотої ери «Скрябіна».

 

«Танець пінгвіна»

1998 рік

Один із головних шлягерів Скрябіна

«Фото (Брудна як ангел)»

1999 рік

Дует з Юлією Лорд і явний привіт одному з головних джерел натхнення Кузьми – гурту Depeche Mode.

 

«Модна країна»

2000 рік

Головний сингл з альбому «Модна країна», з яким прийнято пов’язувати різку зміну в звучанні групи.

 

«Спи собі сама»

2003 рік

Фірмовий «медляк» пізнього «Скрябіна» – один із найпопулярніших зразків жанру. Вийшов в альбомі «Натура».

 

«Кинули»

2009 рік

Злий політичний коментар – ще один жанр, у якому Кузьма себе проявляв на повну.

 

«Говорили і курили»

2012 рік

Перша пісня з світлого і ностальгічного альбому  «Радіо Любов».

 

«Дельфіни»

2015 рік

Останній кліп «Скрябіна», за трагічним збігом обставин, було представлено публіці менш ніж за добу до загибелі Кузьми Скрябіна.