У Львові робітники пошкодили коріння шести каштанів, прокладаючи електрокабель (ФОТО)

Тим самим спричинили загрозу падіння дерев

     1397  

facebook.com/Управління екології та ландшафтного планування

Сьогодні, 16 серпня, управління екології та ландшафтного планування спільно з Держекоінспекцією у Львівській області зафіксували факт знищення (пошкодження до ступеня неприпинення росту) 6 дерев породи каштан, що ростуть на перехресті вулиць Кульпарківська – Виговського. Про це інформує Управління екології та ландшафтного планування.

Цих пошкоджень, а саме знищення кореневої системи зелених насаджень, завдало ТзОВ «Західенергоспецмонтаж» внаслідок виконання робіт із прокладання мережі електрокабеля. Зокрема, видалено близько 45% скелетних коренів, які служать основою закріплення дерев у ґрунтовому покриві, відсутність яких створює загрозу неконтрольованого падіння дерева.

Окрім того, таке знищення кореневої системи, найімовірніше, призведе до загиблі цих зелених насаджень у найближчі декілька років.

За фактами порушень природоохоронного законодавства працівник Держекоінспекції у Львівській області відібрав у представника ТзОВ «Західенергоспецмонтаж» пояснення для подальшого розрахунку шкоди, завданої зеленим насадженням, і стягнення її з порушника.

Аби не допустити таких знищень дерев, в управлінні просять мешканців інформувати управління екології та ландшафтного планування ЛМР про схожі випадки варварського знищення та пошкодження кореневої системи зелених насаджень на території нашого міста (конт. тел. 297-59-82 або 297-57-55).

Нагадуємо, відповідно до п.8.12.7 додатку 3 до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 року №105, та п.9.7 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 за № 376, відстань від осі стовбура дерева до підземних мереж силових кабелів і кабелів зв’язку має становити не менш ніж 2 метри.