Цього року в перший клас в Україні підуть 408 208 дітей

Львівщина – серед областей, де буде найбільше першачків у сільській місцевості

     1245  

Про це йшлося у доповіді міністра освіти і науки України Лілії Гриневич під час селекторної наради щодо підготовки навчальних закладів до 2017-2018 навчального року, яка проходила вчора за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«1 вересня до першого класу піде 408 208 дітей. Найбільше першокласників у Дніпропетровській області – 34 767 осіб. Найбільший набір першачків у сільській місцевості передбачається у Львівській та Закарпатській областях», – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр також наголосила, що і за рахунок державного бюджету, і за рахунок місцевих бюджетів інвестиції у освіту поступово зростають.

«Порівняно з бюджетом 2016 року, цього року видатки на освіту збільшено з 5,72% ВВП до 6,52% ВВП. Загалом зведений бюджет на освіту цього року складає 168,6 млрд грн проти 129,4 млрд минулого року», – зазначила міністр.

Вона додала, що з наступного року за новим держстандартом початкової освіти навчатимуться усі першокласники.

«Хочу подякувати очільникам Волинської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Тернопільської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької та Одеської областей, що змогли на 100% виконати усі необхідні приготування до старту пілоту нового стандарту. Є області, які не так відповідально поставилися до цього питання. Дуже прошу докласти максимум зусиль до вирішення усіх необхідних питань. 4 школи з 2 початковими класами в кожній – це не так багато, але на них покладено велику відповідальність, і ми мусимо їх підтримати», – зазначила Лілія Гриневич.

Обирали школи за низкою критеріїв – від наповнюваності класів до досвіду учителя та готовності директора до змін.

«До масштабного запровадження стандарту мають пройти перепідготовку більше 22 тис. учителів. Зараз триває доопрацювання модельного курсу для цих вчителів, а також розробка дистанційної складової їх навчання. Однак слід пам’ятати, що доволі значна частина обов’язків з організації перепідготовки ляже на плечі інститутів післядипломної педагогічної освіти, які знаходяться під керівництвом місцевих органів. Моє прохання – взяти під патронат ІППО та допомогти їм», – додала міністр.

У Львові цього року до школи підуть 76 тисяч дітей, що на 3 тисячі більше, ніж торік, – повідомили у Львівській міській раді.

Скільки грошей доведеться витратити батькам першокласників, аби купити дітям усе необхідне у школу – читайте в матеріалі Першачок на “мільйон”: скільки коштує зібрати дитину до школи.