У Миколаєві виявили збудник холери

Що робити львів’янам і мешканцям області, які відпочивають на Миколаївщині або збираються туди найближчим часом

     4109  

У Миколаєві в районі Інгульського моста під час забору проб води працівники Миколаївського обласного лабораторного центру виявили Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa (збудник холери). Одеський протичумний інститут ім. В. Мечникова підтвердив цю інформацію.

Наразі жодного випадку захворювання на холеру не зафіксовано, але керівництво області вживає всіх заходів, аби запобігти можливому розповсюдженню захворювання серед людей.

Заборонено купатися і ловити рибу в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману.

Стихійна торгівля продуктами харчування, особливо рибопродуктами, теж заборонена.

Суттєво збільшено кількість заборів проб води з різних місць.

У Миколаївській обласній інфекційній лікарні запевняють, що повністю укомплектовані необхідними медикаментами на випадок розповсюдження хвороби. Відпрацьована можливість розгортання польового шпиталю у разі масового захворювання.

Місцевих мешканців, у зв’язку з небезпекою захворювання на холеру, просять обмежити купання та споживання рибопродуктів, особливо придбаних в місцях стихійної торгівлі.

Як уникнути захворювання?

У Миколаївській області відпочиває і чимало львів’ян та мешканців області, дехто тільки зібрався туди на відпочинок чи провідати родичів. Як убезпечити себе від цього небезпечного захворювання?

«Передусім, раджу чітко виконувати поради місцевих медиків, – каже заступник директора ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олег Когут, – вони постійно інформуватимуть населення про заходи безпеки. Не купуйте продукти на стихійних ринках, а лише в місцях, де за ними ведуть контроль. Від риби, особливо річкової, я радив би відмовитися. Коли збираєтеся на природу, овочі, фрукти добре промийте під проточною водою і обдайте окропом. Ніколи не мийте овочі, фрукти водою з джерел. Їжу слід піддавати термічній обробці, а воду кип’ятити. І стежте за особистою гігієною».

Симптоми холери

Холера – це гостре діарейне захворювання, за відсутності лікування може мати летальний наслідок.

Збудник холери – холерний вібріон. Джерелом збудника інфекції є людина – хворий або носій вібріонів.

Холера передається при вживанні забрудненої води для пиття, у разі миття такою водою посуду, овочів, фруктів, при купанні тощо, а також через їжу і при побутових контактах.

Клінічна картина варіює від безсимптомного вібріононосійства до важкого протікання через різке зневоднення.

Інкубаційний період – від декількох годин до 5 днів, частіше 1-3 дні. Хвороба зазвичай починається гостро.

Першою клінічно вираженою ознакою холери є пронос. Блювота зазвичай з’являється услід за проносом раптово, без попередньої нудоти. У більшості хворих пронос і блювота не супроводжуються болем в животі.

У разі своєчасного і правильного лікування прогноз, як правило, сприятливий.

Надзвичайно важливе виявлення хворих на ранньому етапі, належне та своєчасне лікування та ізоляція їх в спеціалізований стаціонар з метою обмеження розповсюдження хвороби.

Найбільш ефективним заходом боротьби з холерою є профілактика та забезпечення готовності до проведення адекватних дій у випадку виявлення хворого.