У Львові стартував другий сезон Громадського бюджету. Як подати проект?

Сьогодні, 15 серпня, стартував прийом проектів на фінансування в рамках Громадського бюджету Львова.
     3634  

Фото: vataga.agency

Географія дії громадського бюджету відтепер поширюється також на м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі. Наступного року на реалізацію проектів із міського бюджету Львова витратять 20 млн грн.

Подавати свої проекти на конкурс можуть громадяни, яким виповнилось 16 років, однак не лише львів’яни, а й люди, які тут працюють або навчаються, мають нерухомість чи народилися у Львові.

Охочі подати свої проекти зможуть зробити це через спеціально створений сайт gb.city-adm.lviv.ua, заповнивши тут відповідну реєстраційну форму, або через Центри надання адміністративних послуг. Однак, щоб подати проекти, авторам необхідно заручитися підтримкою та надати на конкурс списки і підписи мешканців: 25 для малого проекту та 50 – для великого. Впродовж року одна людина зможе подати максимум 2 проекти – один великий та один малий.

Триватиме прийом проектів рівно місяць – до 15 вересня. З 15 вересня до 1 листопада подані проекти аналізуватимуть та опрацьовуватимуть  Далі, з 1 по 15 листопада триватиме голосування, результати якого відображатимуться онлайн. Переможців проектів виберуть до 1 грудня. Їх кількість залежатиме від вартості вибраних проектів.

Що таке Громадський бюджет або бюджет участі?

Це механізм, із допомогою якого львів’яни можуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Схожі бюджети участі дуже поширені у США та європейських країнах. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема в Сумах, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці й навіть у містечку Турка Львівської області.

Хто може бути автором проекту?

Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова.

Особа має відповідати одному з таких критеріїв:

 • проживати у м. Львові (що підтверджується паспортом).
 • працювати у м. Львові (підтверджується довідкою з місця праці).
 • навчатися у м. Львові (підтверджується студентським квитком).
 • володіти нерухомістю у м. Львові (підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності)
 • бути народженою у м. Львові (підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження).

Що таке проект,  великі і малі проекти?

Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до 500 000,00 грн. На такі проекти виділяється 60 % загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10 % загального обсягу громадського бюджету на кожен район).

Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 500 000,00 до 3 000 000,00 грн. На такі проекти виділяється 40 % загального обсягу громадського бюджету.

Обмеження для проектів

За рахунок коштів громадського бюджету м. Львова фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.

У разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Львова (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі).

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова, повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста і стосуватись лише одного об’єкта, який належить до власності територіальної громади (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо).

Проекти, які стосуються установ, не можуть передбачити проведення поточних чи капітальних внутрішніх ремонтних робіт щодо приміщень цих установ. Проекти, які включають у собі закупівлю обладнання для установ, можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 50 % кошторису проекту.

Кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік.

Яким чином можна подати проект?

 • Для подання проекту його автору необхідно заповнити відповідну форму та додати список осіб, які підтримують реалізацію цього проекту:
  у разі подання малого проекту – необхідно подати список з 25 таких осіб з їх підписами.
  у разі подання великого проекту – необхідно подати список з 50 таких осіб з їх підписами.

Найкращий спосіб зібрати підписи – організувати зустріч з сусідами та розповісти їм про свою ідею!

Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на веб-сайті Львівської міської ради або у паперовому вигляді через Центри надання адміністративних послуг Львівської міської ради. Заповнені бланки проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту), оприлюднюються у розділі “Громадський бюджет“ на веб-сайті Львівської міської ради.

ЛМР

Як обиратимуть переможців?

Виконавчі органи Львівської міської ради здійснюють аналіз отриманих проектів і готують свої висно-вки щодо можливості їхньої реалізації. Усі проекти з отриманими висновками мають оприлюднити на веб-сайті Львівської міської ради.

Голосування триває протягом 15 календарних днів – з 1 по 15 листопада року. Голосувати може кожен львів’янин, який відповідає одному з таких критеріїв:

 • місце проживання особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом.
 • підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується довідкою з місця праці.
 • особа навчається у м. Львові, що підтверджується студентським квитком.
 • особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.
 • місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Голосування та ідентифікація особи – в Центрах надання адміністративних послуг міста Львова та через систему Bank ID через е-сервіс «Громадський бюджет Львова».

Результати онлайн-голосування відображаються на е-сервісі «Громадський бюджет м. Львова» у режимі реального часу.

Львівська міська рада своєю ухвалою затверджує перелік проектів, які будуть профінансовані за кошт міського бюджету м. Львів у 2018 році.

Детальнішу інформацію можна отримати  у відділі громадського партнерства управління “Секретаріат ради” за тел.:(032) 297-57-63, ел.скринька:  539lmr@gmail.com