Замки Європи: як і куди спланувати дешеву мандрівку

   Уляна Куйдич   10814  

Або які замки варто відвідати поруч з маршрутами бюджетних авіаліній

Замки старого континенту є однією з численних атракцій, які заманюють сюди мільйони туристів. Лицарі, бали, вражаючі фортифікаційні споруди, – все це і створило той романтичний образ Середньовіччя. А завдяки бюджетним авіалініям помацати історію власними руками стає доступно. “Львівська газета” підготувала свій гід по європейських замках, на які варто звернути увагу.

Польський Вавель

Замок, найбільший відомий львів’янам, втім ми не могли оминути його увагою – саме у Королівському замку в Кракові залишились скарби з Високого замку у Львові. Зокрема, золотий хрест, біля якого молився Папа Римський Іван Павло ІІ, зроблений з двох діадем, привезених зі Львова.

Добратись до Кракова зі Львова просто. Найдешевший спосіб електричкою до кордону у Шегинях (11 грн), пішки через кордон до Медики, маршруткою до Перемишля (3 злотих) і далі поїздом до Кракова (45 злотих). Такий шлях є одним з найдешевших (можна зекономити ще більше, якщо з Перемишля поїхати електричкою до Ряшева (11 злотих) і далі їхати автобусами “Polski Bus”, квитки на які коштують від одного злотого). Найбільш екстремальний тут момент, піший перехід з його неодмінним атрибутом – чергами та штовханиною. Альтернатива – Інтерсіті Київ-Перемишль, квиток зі Львова обійдеться в 172 грн і вже через дві години ви у Польщі.

Інша ідея – автобусно-залізничний перевізник Лео Експрес.

Так, зараз квитки до Кракова можна знайти за 12 євро (буває і вдвічі дешевше).

Прага

Саме у чеській столиці розміщений найбільший у світі діючий замковий комплекс – Празький Град. Зараз фортеця є резиденцією президента, що робить її також найбільшою у світі резиденцією. Словом, тільки заради цього варто відвідати це колоритне центральноєвропейське місто (насправді Прага може багато чим привабити мандрівника).

У Прагу легко і недорого добиратись з Кракова вже згаданим “польським бусом”. Зараз, наприклад, є багато квитків по 22 злотих (близько 6 євро).


Або автобусами Leo зі Львова (автобус до чеського Богуміна, а далі – потягом). Так, зараз можна знайти квитки по 18 євро (під час розпродажів бувають квитки і по 4 євро).

Франція, Шато де Віньї

Маленьке містечко Віньї розмістилось між Парижем та Бове (а тут – аеропорт номер один для лоукостових авіакомпаній). Саме містечко стало ньюсмейкером після того, як оголосило про продаж місцевого середньовічного замку – всього-на-всього за 5,7 млн дол.

Замок, втім, і до того був відомим, наприклад, саме тут знімала свій кліп Ріанна.

А добратись до Бове або Парижа можна недорого з сусідньої Польщі.
Наприклад, з Катовіц менше, ніж за 10 євро


Або з Кракова за 20 євро


Можна також летіти не в Бове, а в основний аеропорт Парижа Шарль де Голль

Алькасар в Сеговії

Замок на скелі в Сеговії відомий всім, хто любить диснеївські мультики – саме за його зразком створювали замок Попелюшки. Але і без цього, фортеця і є однією з найбільш впізнаваних в Іспанії. Алькасар будувався як фортеця, але за свою історію встиг побувати і королівським палацом, і академією і навіть тюрмою.

Добратись до Сеговії, в центрі якої і розміщений грандіозний фортифікаційний комплекс легко з Мадрида – автобусом або поїздом.

А до самої іспанської столиці зі столиці польської можна долетіти за 25 євро.

Антверпен

Антверпен – найбільше місто Фландрії, друге за величиною місто Бельгії, один з найбільших портів Європи. А ще він може похвалитись вражаючим замком у самому центрі. Замок Хет Стен в Антверпені збудований в далекому 13 столітті для оборони від набігів вікінгів, а зараз перетворився на музей. Місто з багатою історією злетів та падінь, однозначно варте того, щоб його відвідати. А ще по Бельгії дуже просто пересуватись через малі відстані. Антверпен розташований всього в 30 км від Брюсселя, тож саме столиця і є стартовою точкою. У Брюсселі є два аеропорти – головний, який в основному використовуються мережеві авіалінії, та Шарлеруа (його ж називають Брюссель Південь), який є базою лоукостів.


А в останній з Варшави можна добратись менше, ніж за 10 євро.

Корфу

Греція у нас більше асоціюється з пляжами, але в доповнення до пляжів давня цивілізація пропонує захопливу програму. Наприклад, острів Керкіра (більш відомий за італійською назвою Корфу). Острів в Іонічному морі, як вважається, був заселений ще з часів палеоліту. Історичні пам’ятки тут на кожному кроці, та що казати, якщо тільки замків аж три. Два з них в столичному місці з оригінальними назвами Стара та Нова фортеці. Нова, до речі збудована в 16 столітті. Стара, як не дивно – теж (на місці де венеціанці збудували свою фортецю існували оборонні укріплення, зведені ще візантійцями, це і пояснює назву).

В 30 кілометрах від столичного Корфу-таун на горі видніється Замок Ангелів, саме так перекладається назва Ангелокастро – свого часу основний оборонний мур острова.


Добратись в цей край замків і пляжів доволі просто, є прямі рейси з багатьох польських міст, у тому числі з Ряшева та Катовіц. Зараз квитки можна знайти в районі 30 євро.

Замки Німеччини

Ще одна країна, де замки є візитною карткою – це Німеччина. Що особливо зручно, одні з найвідоміших споруд розміщені поруч з Меммінгеном – лоукост-аеропортом Мюнхена.


У першу чергу – це Нойшванштайн та Гоеншванґау, сюди їздять автобуси лоукост-перевізника Flixbus, ціни на квитки стартують від 5 євро.

Ще один “канонічний” замок – Гогенцоллерн, також знаходиться неподалік – сюди зручніше їхати через Штутгарт вже згаданим Flixbus.


А добратись до Меммінгена з Польщі можна за 15 євро.