У Львові видали унікальний практичний порадник для командирів

За сприяння волонтерів ГО «Громадська Надія» у Львові видали навчально-методичний посібник «Психологія бою»

     1604  

Він призначений для практичної допомоги командирам підрозділів щодо підтримання належного морально-психологічного стану особового складу в ході бойових дій. Про це інформує регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів).

Презентуючи видання, один зі співавторів книги, підполковник запасу Тарас Грицевич зазначив, що ця збірка не лише узагальнює досвід закордонних фахівців із військової психології, а й містить синтез вітчизняного досвіду командного складу під час підготовки особового складу до ведення бойових дій на прикладі АТО, враховує різноманітні фактори психологічного впливу на свідомість солдата різних факторів бою, а також передбачає дії командира щодо підлеглих після повернення із зони активних бойових дій.

– Фактично, це своєрідний «мануал», створений практиками для практиків. Адже авторський колектив посібника – це здебільшого діючі офіцери, які неодноразово були у районі проведення АТО і збирали дійсно працюючі схеми позитивного психологічного впливу. Робота над упорядкуванням посібника розпочалась ще у 2014 році. І він навіть вийшов невеликим накладом для внутрішнього користування і підготовки курсантів, які навчаються за фахом офіцера-психолога та офіцера-культуролога. Але знаковим є те, що колеги-волонтери оцінили практичну користь цього видання і вирішили видрукувати його великим накладом для потреб війська, – зазначив Т. Грицевич.

Психолог-волонтер Світлана Булка, яка активно підтримала ініціативу видання «Психології бою» відзначила, що це видання вийшло за межі зацікавлення виключно військової аудиторії. І вона разом із колегами активно використовує матеріали, представлені у книзі, для військово-патріотичного виховання молоді. Зокрема, програми навчання українського юнацтва щодо психологічної реабілітації воїнів та їхньої адаптації у соціумі.

– Ми залучаємо також і ветеранів АТО у проведення зустрічей з учнями та студентами, аби молоді люди краще зрозуміли психологію і внутрішній світ тих, хто був у боях і захищав Україну. Багато фактів із цього посібника ми ретельно вивчали із студентами-психологами  педагогічного університету у Дрогобичі, обговорювали на профільних семінарах Української Гельсингської спілки тощо, – розповіла Світлана Булка.

Представник ГО «Громадська Надія» Віталій Свіщов зазначив, що книгу видано накладом у 500 примірників, які будуть розподілені між військовими навчальними закладами України та бойовими частинами ЗС України, які беруть безпосередню участь у проведенні АТО. Зокрема, примірники «Психології бою» під час презентації були передані представникам 80 окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС України та 24 окремої механізованої бригади ОК «Захід».

– Перед презентацією я мав декілька хвилин, щоби переглянути зміст, – говорить командир взводу 80-ї ОДШБР молодший лейтенант Михайло Зуб. – Мені сподобалось, що упорядники врахували насправді потрібні аспекти. Зокрема, як налаштувати бійців на особливості польового побуту, дії при блокуванні місцевим населенням, чи методи боротьби із девіантною поведінкою підлеглих в умовах бойових дій. Подобається і те, що посібник написаний простою зрозумілою мовою із конкретними прикладами життєвих ситуацій.

Також додамо, що це видання буде восени презентовано волонтерами на «Форумі видавців», який відбудеться у Львові у середині вересня. Представники ГО «Громадська Надія» запевнили, що якщо книга користуватиметься попитом і надалі, то вони відшукають можливість для друку додаткового накладу.