Цими ночами можна спостерігати серпневий зорепад – метеорний дощ Персеїд

У найближчі ночі можна побачити зорепад

     5244  

Як повідомляє Gismeteo , метеорні потоки Персеїди видно в небі щороку в серпні, коли Земля проходить через розбиті комети.

Пік Персеїд у цьому році припадає на 11-13 серпня, що збігається з Суперповнею, коли Місяць світить на 30 відсотків яскравіше, ніж під час звичайної повні. За умови ясної погоди цими ночами можна буде спостерігати справжній зорепад.

Такий метеорний дощ відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта – Туттля. Комета наближається до Землі лише раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше воно у північній півкулі.

Як і більшість метеорних дощів, Персеїди утворюються залишками кометного «хвоста». Комети, наближаючись до Сонця, нагріваються, розсіюючи в міжпланетному просторі дрібні частинки льоду та пилу, які під дією сонячного вітру трохи віддаляються від самої комети, залишаючись поблизу її орбіти. Хвіст комети складається з крихітних частинок льоду, пилу та порід, що було викинуто до міжпланетного простору з ядра комети. Коли Земля на своєму шляху навколо Сонця зустрічається з цими частинками, вони потрапляють до атмосфери зі швидкістю 10 км/сек (середня швидкість Персеїд 50 км/сек). Вони прокреслюють то прямі суцільні, а часом, переривисті лінії, то спалахують у вигляді вервечки, а іноді навіть у вигляді однієї або кількох вогняних куль. Більшість спалахів (відомих як «зорепади») спричинені метеороїдами розміром з піщинку.