Через зйомки фільму у Львові змінять маршрут кілька трамваїв

Центр та інші локації Львова використають для зйомок художнього фільму

     1782  

З 16 серпня у Львові стартують зйомки пригодницького художнього фільму «Шляхетні волоцюги». Однією з перших локацій, де буде знімальний майданчик, стане площа Ринок. У зв’язку з цим із 07.00 і до 19.00 трамваї об’їжджатимуть цю частину міста.

«Ми хочемо поінформувати вас про одну дуже цікаву подію, яка вже починає готуватися у Львові. Вже готується одна з локацій, яка буде знімальним майданчиком для фільму «Шляхетні волоцюги», який знімається на замовлення Держкіно.

Дуже важливо, що Львів буде показаний зі стародавньої сторони, і тут будуть, власне, відтворені певні історичні моменти і будуть залучатися досить багато різних знакових для Львова постатей.

У зв’язку зі знімальним процесом, в середу, 16 серпня, з 07.00 год. до 19.00 площа Ринок на день повністю перетвориться на кіномайданчик, для підготовки якого треба певний час, тому декорації почали монтувати вже.

Ми хочемо принести свої вибачення мешканцям Львова за певні незручності з громадським транспортом, які можуть виникнути 16 серпня. Адже буде задіяна повністю площа Ринок, і трамваї об’їжджатимуть площу.

Незручності короткотривалі, але після цього ми зможемо споглядати головну локацію нашого міста у фільмах.

Це дуже велика додана вартість для нашого міста, тому що, коли міста стають знімальними майданчиками – це, однозначно, піднімає індустрію», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

У зв’язку з проведенням на площі Ринок зйомок пригодницького фільму «Шляхетні волоцюги», у середу, 16 серпня, з 07.00 год. до 19.00 год. трамваї курсуватимуть так:

Трамвайний маршрут № 1 – Трамвайне депо – вул. Городоцька – вул. Вітовського – Трамвайне депо.

Трамвайний маршрут № 2 – вул. Коновальця – вул. Вітовського – вул. Стуса – Вернадського – пл. Соборна – вул. Вітовського – вул. Коновальця.

Трамвайний маршрут № 9 – Трамвайне депо – вул. Вітовського – Вул. Городоцька – Трамвайне депо.

«Фільм зніматимуть не лише на площі Ринок, а також на інших локаціях. Це національний фільм, який ми зможемо побачити в кінотеатрах.

Що важливо, це римейк дуже старого, довоєнного польського мюзиклу 1939 року про львівських батярів, тож Львів у фільмі з’являється як Львів.

Зйомки фільму відбуватимуться у Львові й у Києві. Окрім площі Ринок, зйомки також проходитимуть на площі Музейній, у дворі собору Святого Юра, на вулиці Вірменській, у Вірменському дворику. Але найбільший майданчик для зйомок залишається на площі Ринок. Для нас дуже важливо, що для зйомки залучені львівські актори», – додала Ольга Райтер, голова Львівської кінокомісії.

Також для зйомок фільму використають і ретро-трамвай 1909 року випуску, який ЛКП «Львівелектротранс» передає в оренду фільммейкерам «Ганзафільм» для процесу зйомок стрічки «Шляхетні волоцюги». Вартість оренди трамвая з урахуванням знижки для «Ганзафілм» становить тисячу гривень за одну годину.

«Цей трамвай – унікальний зразок ще австрійського машинобудування. На сьогодні у світі збереглося три такі трамваї: 2 в Польщі й 1 у Львові. Назва трамвая – Sanok SN1. Також компанія «Ганзафільм» зобов’язується компенсувати збитки для підприємства, які пов’язані із змінами в русі трамваїв 1, 2 і 9», – наголосив Іван Бондар, начальник відділу зв’язків з громадськістю ЛКП «Львівелектротранс».

Виробництво фільму здійснюється на умовах держзамовлення та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.