Закупівлю ліків медичними установами перевірять

А прізвища й телефони тих, хто нагрів руки, повідомлять пацієнтам

     2287  

Фото: market.korupciya.com

Відповідну вказівку дав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він доручив МОЗ спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та МВС проаналізувати дані закупівель медичних препаратів закладами охорони здоров’я у країні.

Володимир Гройсман навів дані дослідження Міністерства економічного розвитку і торгівлі, згідно з яким різні медичні установи купують препарати, а саме – парацетамол, омнопон, аспірин та адреналін – за ціною, яка до 90% перевищує середньозважену по країні. І це показав аналіз закупівель наразі лише чотирьох препаратів. Такий аналіз закупівель, за словами прем’єра, продовжать, а дані, із зазначенням прізвищ і навіть номерів телефонів, оприлюднять, аби пацієнти мали можливість телефонувати і сказати крадієві «добрі слова».

«Це злочин проти українських громадян – красти у тих, хто хворіє. Так роблять лише мародери», – сказав Володимир Гройсман.

Він також нагадав, що цього року уряд закупив більш ніж 10 тисяч стентів для проведення серцево-судинних процедур на 50% дешевше, порівняно з минулими періодами.