У Львові поменшало безпритульних собак

40% львівських безпритульних тварин - стерилізовані

     2421  

 

Три дні поспіль вуличних собак у Львові фотографували, чіпували  та вносили їхній опис до бази даних. У межах підрахунку волонтери працювали у секторах по всьому місту та вносили інформацію до бази даних у режимі онлайн. Завдяки спеціальному мобільному додатку, вони фотографували собак та вносили їхній опис одразу ж до бази даних, з якою працював модератор підрахунку. Також програма автоматично відзначала GPS-локацію тварини.

Таким чином, працівники ЛКП «Лев» та небайдужі львів’яни підрахували кількість собак-безхатьків.

«За два роки нам вдалося скороти чисельність безпритульних тварин у нашому місці. Якщо їх було понад 600, то зараз їх 412 тварин. Відсоток стерилізації: майже половина (40,91%) наших тварин безпритульних станом на сьогодні стерилізовані. Тобто щенят народжувати вони більше не зможуть, тим самим не зможуть збільшувати популяцію», – розповіла директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Для порівняння, 2016 року під час другого загальноміського підрахунку безпритульних собак у Львові волонтери виявили 595 хвостатих на вулиці і лише 29% з них були стерилізовані.

Потенційно власницькі собаки серед підрахованих цього року на вулиці тварин – 17.53%. Тобто відсоток загублених або ж покинутих тварин, на жаль, доволі великий. Тож наступним важливим завданням для міста та країни в цілому має стати робота у напрямку ідентифікації домашніх тварин (реєстрація, жетони, чіпування).

«Підрахунок безпритульних тварин демонструє ефективність нашої роботи у напрямку гуманного скорочення кількості бездомних собак у Львові. Ми реалізовуємо таку ціль шляхом стерилізації собак-безхатьків та прилаштування їх у нові родини. Проте не для усіх собак вдається знаходити домівки, тож вони повертаються на місце відлову – під нагляд опікунів, з якими ми працюємо по усьому місту. Ми щиро дякуємо усім львів’янам, які відгукнулись на заклик ЛКП Лев» та наших друзів і партнерів Animal-id.info UA, стали волонтерами і приділили свій час такій важливій справі, як підрахунок безпритульних собак», – каже Оксана Кошак.

Нагадаємо, вперше безпритульних собак у Львові рахували 2015 року. З цією ініціативою виступив тоді чинний директор ЛКП «Лев» Олег Мацех. На основі даних цього підрахунку Львів першим в Україні розпочав впроваджувати програму відлову-стерилізації-вакцинації-прилаштування/відпуску безпритульних тварин.