На Яворівщині відбудеться 19-та піша проща на честь Макавейських мучеників (програма)

     1717  

12-14 серпня 2017 року відбудеться 19-та піша проща на честь Свв. Макавейських Мучеників у селі Ліс на Яворівщині. Про це повідомляє yavoriv-info.com.ua. Священиче Братство Святого Священномученика Йосафата запрошує мешканців Яворівщини та всіх охочих долучатися до паломництва.

Програма прощі:

12 серпня:

8:30 – Служба Божа (м. Львів, Рясне-1, парафія Свв. Верх. Апп. Петра і Павла), після якої прочани вирушають з Рясного-1.

13 серпня – День вшанування Фатімської Богородиці:

9:00 – Служба Божа (смт. Івано–Франкове).

14 серпня – Відпустовий празник на парафії Свв. Макавейських Мучеників (с. Ліс на Яворівщині):

10:00 – Водосвяття.

11:00 – Хресна дорога (навколо церкви).

12:00 – Урочиста відпустова Літургія. Євхаристійна процесія навколо церкви.

14 серпня Церква вшановує пам’ять мучеників Макавейських. Святі мученики Макавейські, їхня мати Соломонія та вчитель Єлеазар жили в II столітті до Різдва Христового, за часів безбожного сирійського царя Антіоха Епіфана (175-164 рр. до н. е.), який намагався примусити євреїв перейти на поганську віру. Коли євреї забували правдивого Бога та почали кланятися ідолам, Господь тяжко карав їх, передусім руками поганських царів, що займали Палестину, руйнували міста, вбивали людей, забирали їх у неволю.

Безбожний Антіох послав до Єрусалима генерала Аполонія і двадцять дві тисячі воїнів із завданням повбивати всіх євреїв, а на їхнє місце поселити чужинців. У суботу, святий день для юдеїв, Аполоній наказав своїм воїнам вбивати євреїв. Юдеї, боячись порушити суботу, гинули без найменшого спротиву. Близько десяти тисяч потрапили в полон. Місто було сплюндровано й спалено. Святиню перемінили на поганську божницю. Юдеям заборонили святкувати суботу й виконувати приписи Мойсеєвого закону. Багато євреїв відступило тоді від своєї віри, але частина залишилася вірною правдивому Богові і Його святому законові.

Святий Єлеазар був старозавітним священиком, дев’яностолітнім старцем. Гонителі юдеїв вважали, що якщо їм вдасться зламати Єлеазара, то за його прикладом підуть усі інші євреї. Спочатку вони намагалися підкупити його грошима, потім – залякати погрозами та примусити насиллям, але Єлеазар стояв непохитно у своїй вірі.

Деякі погани, а також юдейські відступники зі співчуття до праведного старця почали намовляти його, щоб він сказав принести собі дозволене м’ясо до їди, а перед людьми вдавав, що їсть заборонену свинину. Але він відповів спокусникам, що ніколи цього не зробить, аби не бути спокусою для молоді та не наразити себе на гріх і Божу кару.

Розлючені погани взяли його на муки: Єлеазара немилосердно били, а він щиро молився. Зі словами молитви віддав свою душу Богові, залишивши народові приклад мужності й чесноти.

Таку ж мужність показали учні Святого Єлеазара – сім братів Маккавеїв: Авім, Антонін, Гурій, Єлеазар, Євсевон, Алім і Маркел та їхня матір Соломонія. Вони були судимі в Антіохії царем Антіохом Єпіфаном, де, безстрашно визнавши себе послідовниками Істинного Бога, відмовилися принести жертву язичницьким богам.

Старший із юнаків, який першим відповідав царю від імені всіх братів, був відданий жахливим катуванням на очах у решти братів і матері. Решту п’ять братів один за іншим зазнали тих же мук.

Антіох запропонував Святій Соломонії схилити наймолодшого з братів до зречення, щоб їй залишився хоч останній син, проте мужня матір, навпаки, зміцнювала його в сповіданні Істинного Бога. Юнак рішуче відхилив спокуси царя і так само твердо переніс муки, як і його старші брати. Після смерті всіх дітей Свята Соломонія, стоячи над їх тілами, здійняла руки з вдячною молитвою Богові й померла.

Подвиг Святих семи братів Маккавеїв надихнув Юду Маккавея і він підняв повстання проти Антіоха Єпіфана і з допомогою Божою здобув перемогу, очистивши Єрусалимський храм від ідолів.