Коли і які дороги на Львівщині відремонтують за кошти польського кредиту?

   Людмила Кривобок   4712  

Фото: kordon.in.ua

Проектування капремонту доріг, які ведуть до міжнародних пунктів пропуску польсько-українському кордоні, що розташовані у Львівській області, планують завершити до кінця 2017 року.

«Зараз оголошено тендерну закупівлю проектних робіт, які стануть надалі підставою для виконання ремонту трьох ділянках. Ще на два об’єкти тендер уже розіграний, і найближчим часом будуть акцептовані два переможці», – пояснила «Львівській газеті» заступниця голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

Тендер вже розіграли на проведення ремонту ділянки протяжністю 20 км по автодорозі Яворів – Грушів, а також ремонту на дорозі КПП «Смільниця – Старий Самбір», де мають капітально відремонтувати ділянку в 3 км.

На решті напрямках, а мова про ділянки на автодорогах Грушів – Немирів (9 км), Нижанковичі – Самбір-Дрогобич-Стрий (46,4 км) та Червоноград – Рава-Руська (53,17 км), тендер закінчиться в кінці серпня цього року. Тож після визначення переможців проведуть акцептування. Усього ж на території Львівської області в межах цієї угоди заплановано капітально відремонтувати ділянки автодоріг протяжністю близько 130 км.

– Далі процедура така: переможці – це компанії, які, згідно з завданням тендера, виступають не просто як підрядні організації, які виконують ремонтні роботи. Вони ж забезпечують проектування. Оскільки це міжнародний договір, проектування має здійснюватися за міжнародними стандартами. Тому ми залучаємо міжнародних інвесторів, – пояснила Ірина Гримак.

За її словами, тендери на ремонт цих ділянок складаються з двох частин – проект і виконання робіт. Заплановано, що до кінця 2017 року буде вирішено питання щодо проектно-кошторисної документації, а вже наступного року почнуть самі ремонтні роботи. Також посадовець зазначила, що зараз назвати кінцеву цифру вартості робіт неможливо, адже поки що пропозиції не акцептовані.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Україна і Польща уклали кредитний договір про надання 100 млн євро на 30 років під 0,15% річних. Реалізація цього договору передбачає фінансування проектів з розвитку прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польської ділянки державного кордону, а також інших проектів. За умовами міжурядової угоди, обсяг товарів польського виробництва, використаних при реалізації проектів, повинен бути не менш ніж 60% вартості контракту

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.