На реставрацію балкона Підгорецького замку збирають кошти. Як долучитись

     3850  

http://myplanet.com.ua

Благодійний фонд «Софос» розпочав публічну кампанію зі збору коштів для реставрації частини Підгорецького замку.

«Ми маємо проект по відновленню балконної групи північно-східної сторони замку, що знаходиться у жахливому стані та частково знищена. Наш план дій: виготовити і встановити нові балясини, парапети та водостік згідно з орігінальними кресленнями та використанням такого ж матеріалу, який використовували при будівництві, щоб зберегти первинний вигляд палацу», – йдеться  у повідомленні на краудфандинговій платформі Na-starte.

Для цього організатори проекту планують зібрати 215 тис грн. Станом на обід 7 серпня вже зібрано 26 тис грн. і до кінця кампанії ще залишається 80 днів. Долучитись до збору коштів можна на сторінці проекту.

За словами організаторів, у них є підписані договори про співпрацю з Львівською галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Львівською обласною адміністрацією. Також узгоджено проект на проведення робіт. Окрім цього фахівці вже провели огляд, підготували креслення балясин, а також зробили кошторис на ці роботи.

Кошти будуть витрачені на закупівлю матеріалу, оплату робіт з виготовлення балясин і парапетів та їх установки.

Підгорецький замок – ренесансний палац збудований у 1635-1640 рр. коронним гетьманом Польщі Станіславом Конецпольським під керівництвом відомого архітектора з Венеції Андреа дель Аква за проектом по типу «Palazzo in Fortezzo», тобто «палац у фортеці». Напис латинською при вході «Вінець ратних трудів — перемога, перемога — тріумф, тріумф — відпочинок» відображує призначення маєтку у Підгірцях «для втіхи після тягот військових». Замок був поєднанням магнатської резиденції і оборонної фортеці.

У різні часи тут правили Конецпольські, Собеські, Жевуські та Санґушки. Його красою зачаровувалися королі та митці. Поступово він перетворився в гармонійний унікальний для цієї території ансамбль з багатоярусним парком і костелом, багатими інтер’єрами і великою колекцією картин.

Проте у часи II Світової війни та після, цей неймовірний палац піддавався руйнаціі: був розграбований, пережив пожежу та слугував санаторієм. І тільки після 1996р. замок став частиною Львівської галереї мистецтв та почав довгий шлях до відновлення.

Нагадаємо, це вже не перша спроба врятувати палац за кошти благодійників. У 2009 році у Львові заснували фонд «Підгорецький замок», директором якого стала Оксана Козинкевич – заввідділом експозиції Палацу Потоцьких. Тоді у фонду була амбітна мета – зібрати гроші на комплексну реставрацію замку, на яку було потрібно, за тодішніми підрахунками, орієнтовно 75 млн євро. Однак через кризу великі компанії, які могли стати меценатами, зокрема «Індустріальний Союз Донбасу», не підтримали проект.