Гандболістки «Галичанки» провели літні збори на піску. ФОТО

     5376  

Львівська «Галичанка» повернулася з двотижневих тренувальних зборів, які тривали у смт. Лазурне Херсонської області. Сьогодні розповімо та покажемо, як нашим чемпіонкам тренувалося на піску.

Три тренування щодня! Кожен робочий день на зборах був розписаний буквально по хвилинах. О 6:30 – підйом, 7:00 – крос берегом моря, о 9:00 – сніданок. 10:00 – ранкове тренування, 13:00 – обід. 16:30 – вечірнє тренування. 18:45 – вечеря й о 22:00 – відбій.

Чотири дні поспіль працювали, на п’ятий день відпочивали. Таким чином, за двотижневі збори – 12-ть тренувальних днів і лише два вихідних.

Найскладнішими були перші дні, згадують гандболістки, коли організм адаптовувався до інших кліматичних умов, а м’язи ніг – до незвичної поверхні – піску. Адже всі тренування відбувалися на майданчику для пляжного гандболу.

Але дівчата швидко втягнулися. І навіть новенькі гравчині, які нещодавно поповнили лави команди, не відставали в роботі. Досвідчені гандболістки всіляко підтримували юних новобранок, бо «Галичанка»–  не просто клуб, а сім’я. Переконалася у цьому і Марина Савчук, цьогорічна випускниця Львівського училища фізичної культури:

«Мені сподобалося ставлення команди! Хоч ми й новенькі, старші допомагали та підтримували нас. Та й тренери відчували, що нам важко, і завжди заохочували та підбадьорювали. Тренуватися було дуже нелегко, але по-іншому неможливо бути лідерами».

Основна воротарка команди Марія Гладун позитивно відзначає новеньких: «Потішили молодші дівчата – стараються, терплять, видно, що є бажання. Це дуже добре. Я та мої колеги по амплуа – новенькі Вікторія Салтанюк і Луїза Воронова – тренувалися за окремою системою: ми не виконували деякі вправи для польових гравців, натомість працювали над своїми слабкими місцями та вдосконалювали набуті навички».

І хоч початок зборів Марія Гладун згадує як «спека, море, пісок і кріпатура», але загалом так характеризує підготовку у Лазурному: «Збори пройшли доволі швидко, можливо, тому, що мені було значно легше, ніж торік. І головне, що в нас відчувався командний дух. Наприкінці кожного тренування ми кричали: «Галичанка!» і з усмішкою завершували його».

Колега Марії – Наталія Сабова додає: «Найважливіше – проводити збори з позитивом!»

Не відпочивали у затінку і наставники «Галичанки» Тетяна Штефан та Анжела Савченко – вони разом з командою брали участь у ранкових пробіжках і тренуваннях з м’ячами.

Отож, хоч збори і були для всіх нелегкими, але команда відпрацювала на відмінно, бо знала, що закладається фундамент для майбутнього напруженого сезону. Нагадаємо, що змагальний сезон для «Галичанки» планується традиційно насиченим. Вже у вересні на вітчизняній гандбольній арені на львів’янок очікує розіграш Суперкубка України та старт у Суперлізі сезону 2017/2018, а на європросторах – участь у Єврокубку та Балтійській гандбольній лізі.

«Ми задоволені! Всі працювали максимально, віддача була на кожному тренуванні, – підсумувала другий тренер «Галичанки» Анжела Савченко. – Сподобалось, що дівчата підтримували одна одну, а, отже, в команді хороший мікроклімат і це дуже важливо!».

А ще у «галичанок» під час зборів з’явилося цікаве та веселе хобі, яке відкрила для команди Наталія Савчин. Майже щовечора дівчата грали в «Актівіті» – гра на вгадування слів, в якій використовуються всі форми спілкування: міміка, вербальні та графічні описи; гра стає важча в міру свого розвитку, і хто буде переможцем, може визначитися тільки в останній момент.

Такий ось вийшов збір у львів’янок: поєднали приємне з корисним та з чудовим настроєм продовжують підготовку до змагального сезону.

Підготувала Наталія Васьо

Фото Анжели Савченко