Учителі, працівники дошкілля та позашкілля Львова можуть узяти участь у Програмі «Успішний педагог»

     2338  

Сьогодні, 4 серпня, під час засідання виконавчого комітету підтримали рішення про затвердження порядку визначення переможців у рамках реалізації Програми «Успішний педагог» на 2017 рік з правками. Внесено правки, що цього року вчителі, працівники дошкілля та позашкілля мають право особисто висувати свою кандидатуру на участь у Програмі «Успішний педагог».

Нагадаємо, така програма у Львові діє вже третій рік поспіль і передбачає винагороду в сумі 25 тис грн. У 2015 році матеріальну премію отримали 100 працівників освіти, торік – майже 80 осіб. Цього року очікується, що премію отримають 100 найкращих працівників дошкілля, позашкілля та вчителів.

«Ми ввели нову традицію в Україні. Насправді, ніде в Україні, в жодній школі нема такого прецеденту, коли є можливість отримати, фактично, додаткову нагороду в розмірі 25 тис. грн. на руки. Це, насправді, та сума, яка дає можливість купити хороший комп’ютер, купити хороші підручники. Вчитель, який випромінює енергію, вчить дітей, повинен мати компенсаторний механізм. І той, який більше випромінює – має мати більшу можливість над собою працювати, тому ми ввели таку практику. Але ми ввели цю практику, дійсно для тих, хто є найкращий і ми шукаємо цю технологія, як визначити найкращих. Будь-які конкурси, якщо ти архітектор – ти маєш право подаватися на конкурс, якщо ти маєш бажання навчатися у якомусь навчальному закладі і ти маєш відповідну освіту – ти маєш право подаватися. Немає обмежень, що лише за рекомендацією», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Тепер кожен вчитель, педагогічний педагог, працівник садочка чи дошкілля має можливість брати участь, навіть щорічну участь в такій програмі. Передбачається, що це буде 50 вчителів, 40 працівників дошкілля і 10 працівників позашкільних установ. Вони повинні подати документи до 1 жовтня. Перелік документів не великий, але він передбачає участь у програмі. Окрім того, передбачено алгоритм, відповідно до якого буде відбуватися визначення переможця.

Претендентів на участь у програмі висуває педагогічний колектив, батьківська громада, учнівський колектив навчального закладу і сам претендент може себе висунути, як кандидата. Після чого вчитель презентує свою роботу на конференції навчального закладу, участь в якій беруть учні, вчителі, батьки, а також члени комісії. Після того шляхом голосування визначаються претенденти на участь у програмі, які вже після голосування готують аналітичні матеріали, передають їх на розгляд комісії, пізніше співбесіди і таким чином визначаються переможці. Засідання комісії відбувається у режимі онлайн», – зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

Претендент на отримання грошової винагороди подає в управління освіти департаменту гуманітарної політики на розгляд комісії під час проведення другого етапу такі документи:

  • Витяг з протоколу загальних зборів (конференції) колективу навчального закладу про вибір претендента/претендентів від навчального закладу для участі у другому етапі.
  • Аналітичні матеріали (за переліченими у пункті 1.6 цього Порядку видами діяльності), які відображають роботу претендента/претендентів, в обсязі не більше чотирьох сторінок комп’ютерного тексту (шрифт Times New Roman, розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, абзацний відступ – 1,25 см, поля – 2 см), підписані керівником навчального закладу, головою загальних зборів (конференції) колективу навчального закладу та педагогом-претендентом, а також рекомендації від:
  • Адміністрації.
  • Педагогічного колективу.
  • Учнівської громади.
  • Батьківської громади.
  • Після конкурсного відбору матеріалів учасники проходять співбесіду з членами комісії.