У Львові вдвічі підняли ціну на вивезення сміття

Таке рішення сьогодні ухвалили на засіданні виконавчого комітету міської ради Львова

   Людмила Кривобок   3346  

Фото: wz.lviv.ua

Ініціатором підняття тарифу виступила Львівська ОДА, якій у кінці червня було передано функції управління ТПВ. Як розповів «Львівській газеті» заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, тарифи зростуть у середньому в два рази. Найбільше подорожчання викликано підвищенням вартості паливно-мастильних матеріалів і рівня мінімальної заробітної плати.

«До нас надійшло звернення від ЛОДА щодо підняття тарифів. Розрахунок проводили по групах: для населення, бюджетних установ, юридичних осіб. Кожен з перевізників, а їх шість, подав свої розрахунки. У середньому тариф на вивезення ТПВ у Львові зросте у два рази», – розповів посадовець.

За його словами, чинні тарифи на вивезення ТПВ у місті були затверджені в 2014 році. Зараз тариф на вивезення сміття для населення Львову в середньому становить близько 70 коп. на 1 квадратний метр площі житла.

Нагадаємо, в кінці червня депутатами міськради Львова було прийнято проект ухвали щодо передачі усіх повноважень по управлінню ТПВ до обласної державної адміністрації. Згідно з ухвалою, Львів має протягом 2017-2019 рр. виділяти субвенцію для обласного бюджету. Зокрема, йдеться про 150 млн. грн. у 2017 році, 300 млн. грн. у 2018 та 150 млн. грн. у 2019 роках.

На жаль, протягом двох днів «Львівській газеті» не вдалося додзвонитись до директора департаменту розвитку і експлуатації ЖКГ Львівської ОДА Назарія Романчука, щоб почути позицію адміністрації.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.