Найбагатші та найбідніші депутати Львівської міської ради

Державних службовців львів’яни мають знати не лише в обличчя, а й по деклараціях. Першими під пильне око редакції «Львівської газети» потрапили депутати міської ради. Ми проаналізували статки усіх 64-х обранців і готові назвати найбільших багатіїв, злидарів і квартирних магнатів Ратуші.
   Єлизавета Чип   14872  

Джерело: slamedia.org

Найбагатші депутати

Депутати в міських радах працюють винятково на ентузіазмі та бажанні поліпшити життя городян і за свої зусилля не отримують від держави ані копійки. Обов’язки перед громадою народні обранці поєднують із роботою та бізнесом, нерідко – з дуже великим бізнесом, який приносить дуже великі гроші.

Найбільше грошей торік заробив Григорій Козловський. Депутат від БПП і за сумісництвом власник ТОВ «Королівська Пивоварня» заробив майже 7 млн грн (6 860 258). З них трохи більш ніж половина, близько 4 млн (3 810 817) – дохід від продажу нерухомості, майже 3 млн грн (2 999 425) – від підприємницької діяльності, решта 59 тис. грн (59 016) – заробітна плата Козловського.

Майже 5 млн грн (4 742 819) – дохід депутата від «Самопомочі» Романа Федишина. При цьому його зарплата становила 420 тис. грн (422 322), відсотки від банківських вкладень – 100 тис. (106 194), а от левову частку грошей, більш ніж 4 млн (4 214 303) він отримав у вигляді дивідендів від низки компаній, у тому числі і ТОВ «РСП Шувар».

У трійку депутатів із найбільшими доходами потрапив ще один представник БПП. Співвласник ПП «Фірма «Галич-Кабель» Остап Доскіч торік збагатився на 2 з гаком млн грн (2 243 179). Його зарплата – лише 74 тис. грн. (74 250), решту ж грошей – 2 млн 100 тис грн (2 168 929) – Доскіч заробив тим, що здавав в оренду майно, а майна в нього чимало (та про це згодом).

Мільйонери з Ратуші не довіряють банкам і тримають кілограми готівки у матрацах, тож задля наочності ми вирішили ввести нову одиницю виміру – індекс матраца. Він показує, скільки матраців потрібно, аби вмістити всю гривневу готівку чиновника. За еталон виміру ми взяли банкноту номіналом 1 гривня зразка 2014 року і стандартний односпальний матрац на пружинах. Індекс матраца 1 (один) дорівнює 341 573 грн.

 

gazeta.lviv.ua

Третє місце з індексом матраца 3,8 обіймає «свободівець» Андрій Рікота. Тобто його 1 млн 300 тис. грн (1 300 000) поміщається в не повні 4 матраци. Забити четвертий по вінця Андрій Юрійович може 61 тис. дол. та 52 тис. євро, які також тримає у готівці. Депутат виявися недовірливим і телефоном відмовився будь-що коментувати.

 

З Рікотою ми домовилися про особисту зустріч, проте депутат наразі зник. Електронна тітонька в його телефоні не втомлювалася повторювати, що абонент не може прийняти наші дзвінки. Андрію Юрійовичу, з вами все гаразд? Відгукніться, ми хвилюємося!

Друге місце з індексом матраца 9 посідає представник БПП Петро Адамик. Він задекларував готівкою більше 3 млн грн (3 100 000), 72 тис. дол. та 53 тис. євро. У телефонній розмові Петро Михайлович розповів, що ці гроші раніше були на рахунках, а зняти їх змусила банківська «турбулентність».

Петро Адамик зізнався, що свої мільйони тримає в банківській скриньці, хоч і вважає, що таку практику необхідно заборонити в Україні.

За індекс матраца 21,2 почесне перше місце отримує Григорій Козловський. Депутат не має ані банківського рахунку, ані скриньки, і все зароблене тяжкою працею зберігає виключно у готівці, а це більше 7 млн грн (7 250 000), 112 тис. дол. і 38 тис. євро. Чому з усіх можливих варіантів він обрав саме панчохи і чи міцно спить, знаючи, що вони можуть здобути ноги, дізнатися в самого Григорія Петровича ми не змогли. Його телефон, на жаль, був поза зоною досяжності.

З 64 депутатів бажання допомагати нужденним завізували тільки шестеро. Ігор Дякович, Ігор Стояновський, Андрій Дворакевич, Роман Федишин, Остап Доскіч, Валерій Веремчук – співзасновники або члени благодійних організацій. Проте ані членство в фондах, ані мільйони під подушкою не спонукають до щедрих пожертв. Знайшовся лише один реальний благодійник. «Свободівець» Андріян Гутник полегшив свій гаманець на кругленьку суму. 110 тис. грн він добровільно переказав на рахунок… Ні, не благодійної організації і не хворої дитини, а… своєї партії. А що такого? Нужденні, вони ж різні, і в кожного свої.

(зображення клікабельне)

Найбідніші депутати

Най-найбіднішим можна сміливо назвати представника Української галицької партії Тараса Чолія, адже, згідно з декларацією, він не має ані доходів, ані банківських рахунків. Може, Тарас Богданович алхімік і навчився перетворювати олово на золото й повітря на гроші? Ні, відсутність доходу в декларації він пояснює тим, що у найвідповідальніший момент сайт НАЗК «завис». «Я звернувся до НАЗК про те, що мені не зберегло ці дані, вони не відреагували, – жаліється політик. – Потім, надіслав їм рекомендованим листом цю декларацію (…) і копію довідок про доходи». Щоправда, листа депутат чомусь відправив лише через три місяці після подачі декларації.

Студент Львівського національного університету ветеринарної медицини і «укропівець» Любомир Босаневич задекларував лише свою пенсію – 13 тис грн. (13 200), заробітну плату – 10 тис. грн. (9 960) і 5 тис. грн. готівки. Тобто, минулий рік сім’я Босаневич, яка складається з шістьох осіб (Любомир живе із татом, мамою і трьома сестрами), якимось чином прожила на 28 тис. грн.

(зображення клікабельне)

Терміново потрібен майстер-клас із виживання! Але з ним не склалося: «Я вказав лише свої доходи, доходи рідних не вказував. Я подавав (декларацію, – прим. ЛГ) вперше, без юристів, тому може бути не сильно правильно», – розповів Босаневич.

У трійці лідерів – представник «Народного контролю» Віталій Свінціцький. Бюджет його сім’ї у 2016 складався з 920 грн соціальної допомоги та 25 тис. (25 707) зароблених дружиною. І ніяких заощаджень.

«Насправді з роботою трішки важко було, тому що після демобілізації я звільнився з попередньої роботи (…). Були виплачені мені кошти за проходження служби й так далі, ну і, власне, за це якось протрималися. (…) В 2016 я намагався проводити підприємницьку діяльність і, думаю, що в 2017 декларація буде цікавіша і, можливо, вже не потраплю в список найбідніших», – сподівається Свінціцький.

Квартирні магнати

Два роки поспіль українським рекордсменом із кількості задекларованої нерухомості стає депутат Ірпінської міської ради Ігор Оверко. У 2015 році він був власником 586 квартир, у минулому розпродав левову їх частку і лишив собі якихось 186. У Львівській міськраді таких мегавласників немає, проте є свої, хоч і менші, зірочки.

«Бронзу» за кількість задекларованої нерухомості отримує Григорій Козловський. Він власник 24 об’єктів нерухомого майна: 10 земельних ділянок загальною площею більш ніж 11 тис. кв. м (11 382), 9 квартир і 2 будинків.

«Срібло» – за депутатом від «Громадянської позиції» Іриною Сердюк. Вона задекларувала 54 об’єкти нерухомості, з яких 32 квартири загальної площею 2,5 тис. кв. м (2 537,3), 6 земельних ділянок (4 049 кв м), 4 будинки площею 1,5 тис. кв. м (1 509,3), а ще гаражі, склад та інші нежитлові приміщення.

«Золото» отримує депутат від БПП Остап Доскіч і його 64 об’єкти нерухомості. Серед них: 14 земельних ділянок загальною площею 48 тис. кв. м (47 701), 12 квартир (1 084,2 кв. м), 4 житлових будинки (588 кв. м) і купа нежитлових приміщень, переважно промислово-виробничого призначення.

Цінне рухоме майно

У цій графі декларанти мали вказати побутові прилади, антикваріат, коштовності, твори мистецтва й інші предмети, вартість яких більша від ста мінімальних заробітних плат, тобто 138 тис. грн (137 800). Декларації кажуть, що розкошами себе балують одиниці.

Серед депутатів лише два поціновувачі образотворчого мистецтва і обидва – «свободівці». У колекції Андріяна Гутника, а точніше, його дружини Олени – 11 полотен українських художників (Олени Онуфрів, Івана Труша, Олекси Новаківського, Богдана Салія).

Трохи менше – 5 – в Андрія Карбовника (Володимир Костирко, Любомир Медвідь, Євген Безніско, Михайло Демцю). До речі, пане Андрію, один з ваших улюблених художників – Михало ДемцЮ, а не ДемцЬО, як вказано в вашій декларації.

(зображення клікабельне)

Не до порівняння більшою повагою та прихильністю депутатів користуються елітні хронометри швейцарських брендів Hublot, Breguet та Ulysse Nardin. І знову, найбільшу колекцію, 6 годинників, задекларувала родина Гутників.

На другому місці за кількістю дорогих хронометрів – адепти БПП: Григорій Козловський і Петро Адамик. У них по три швейцарські годинники. Петро Михайлович розказав, що тримає їх у тій самій банківській скриньці, що й готівку:

Вогнепальну зброю задекларувала двійка «свободівців». Рушниці Steyr Mannlicher та Blaser – Маркіян Лопачак, карабін Blaser із рушницею Benneli – Андріян Гутник.

Хоч декларуванню підлягає майно вартістю 138 і більше тисяч гривень – це не завадило «укропівцю» Ігорю Зінкевичу похизуватися двома iPhone вартістю 12 600 і 19 600 грн. Ігорю, ми оцінили, вмираємо від заздрощів!

(зображення клікабельне)

Далі буде, вирушаємо до Львівської обласної ради…