На Львівщині з пересувного цирку «Шапіто» врятували ведмедицю

Тварину передали у «Ведмежий притулок – Домажир»

     1246  

Учора, 2 серпня, працівники Держекоінспекції здійснили заходи державного контролю в рамках розгляду численних звернень громадян щодо жорстокого поводження з бурим ведмедем тянь-шанським, який брав участь у розважальній програмі переїзного цирку «Шапіто». Про це інформує прес-служба Держекоінспекції Львівщини.

Під час виїзду у смт. Івано-Франкове Яворівського району (де була запланована чергова вистава цирку) держінспектори з охорони навколишнього природного середовища виявили мікроавтобус, де у клітці орієнтовними розмірами 1х1.4х1.8 м перебував ведмідь світло-бурого окрасу, за зовнішніми ознаками старший за середній біологічний вік. Під час розмови із співробітниками цирку було з’ясовано, що це самка на кличку Крістіна віком близько 23 роки. Громадянин, який підтвердив, що ведмідь є його власністю, відмовлявся представляти відповідні дозвільні документи. Очевидцями ситуації були громадські активісти та дирекція «Ведмежого притулку – Домажир».

На місце події викликали слідчо-оперативну групу Яворівського відділу поліції. Під час проведення слідчо-оперативних заходів було вилучено низку документів, зокрема й міжнародний ветеринарний паспорт. Відповідно до паспорта, вік тварини становить 17 років. У документі було зазначено, що тварина – самець, однак за фактом вона таки виявилася самкою. Держінспектори з ОНПС склали протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 та ч.3 ст. 88-1 КУпАП.

Після проведення відповідних слідчих дій і тривалих переконань громадянина, що назвався власником, близько опівночі ведмедицю Крістіну, відповідно до норм чинного законодавства, було вилучено та доставлено у «Ведмежий притулок – Домажир», розташований поблизу с. Домажир Яворівського району.

За порушення вимог Закону України «Про захист  тварин від жорстокого поводження» та Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах, затверджених Наказом Мінприроди 30.09.2010 року № 429, Держекоінспекція готує відповідні матеріали для передачі у правоохоронні органи та позовні матеріали  до суду. Зокрема – щодо конфіскації тварини та залишення її у «Ведмежому притулку – Домажир», у якому є відповідні умови для її перебування.