Мешканці будинку на Личаківській бояться обвалу будівлі через ремонт дороги

   Людмила Кривобок   2726  

У будинку на вулиці Личаківська, 84А протягом останніх тижнів з’явилися тріщини. Головним чином просідає фасад. Мешканці переконані, що причина руйнування дому криється в ремонті дороги. «Львівська газета» поспілкувалася з власницею перукарні, приміщення якої розташоване в цій будівлі. За словами пані Лілії, власниці перукарні, проблеми виникли з початком проведення ремонтних робіт. А сильні тріщини на фасаді дому з’явилися близько трьох тижнів тому, в середині липня. Співробітники перукарні та самі мешканці дому пов’язують це з траншеєю, яку викопали поряд з будинком для заміни комунікацій.

— Ми розуміємо, колектор треба ремонтувати. Ми не проти самого ремонту. Але його викопали дуже глибоко і близько до будівлі, до того ж залишили на тривалий час. Були дощі і, звісно, це вплинуло на ґрунт і на фундамент дому. Пішли тріщини. Вони з’являлися просто на очах. Я працювала в цей час у салоні й чула, як тріщіть стіна, — розповіла «Львівській газеті» пані Лілія.

Люди бояться, що з настанням осені через вищу вологість будівля взагалі може не витримати.

Одразу після появи тріщин у будинку львів’яни звернулися до підрядника. За словами пані Лілії, представники будівельної компанії сфотографували тріщини, а яму закопали. Окрім того, людям обіцяли компенсувати збитки, але ніяких офіційних підтверджень цього не надали.

Тож у кінці липня пані Лілія за підтримки мешканців будинку написала звернення до ЛКП-507, Львівавтодору, міськради та ЛОДА з проханням розібратися в ситуації. Люди вимагають сформувати спеціальну комісію, яка фахово оцінить завдані збитки та розробить план, як врятувати будинок від подальшого пошкодження. Поки що відповіді жінка не отримала.

— Якщо з боку місцевої влади не буде уваги до проблеми, то доведеться йти далі, звертатись у Київ. Будинок історичний, старий. Він може просто впасти. До того ж поряд трамвайна колія, ходять люди. Але маємо надію, що нам допоможуть, — зазначила власниця перукарні.

Вона показала місце на фасаді, звідки вже обвалився шматок підвіконня, що розташований просто над тротуаром. На щастя, внаслідок цього ніхто не постраждав. Тоді прохід під будинком тимчасово перекрили робітники, повісивши попереджувальну табличку. Але зараз ділянка знов відкрита для руху пішоходів.

Пані Лілія зізналася, що і клієнтів у перукарні через будівництво суттєво поменшало. Жінка хвилюється, що якщо ніяк не вирішити ситуацію з просіданням фасаду, салон узагалі доведеться зачинити, а в неї працевлаштовано вісім людей.

Ситуацію «Львівській газеті» прокоментував начальник відділу охорони праці ЛКП «Львівавтодор» Євген Катилич. За його словами, буде створено робочу групу, яка прийде на місце та дослідить заявлені проблеми.

— Стосовно цього будинку ще до цього ремонту надходили подібні скарги, але треба провести спеціальний огляд. Адже до початку робіт на вулиці ніхто не проводив огляду квартир. Можливо, тріщини старіші. Втім, якщо буде досліджено та підтверджено, що вони виникли внаслідок ремонту дороги, підрядник за свої кошти приведе все до ладу. Ніхто не знімає з себе відповідальності. Усе могло бути, адже на ділянці, про яку мова, працювали з відбійниками на скалистих породах.

За його словами комісію створять з понеділка, включивши до неї представників РДА, підрядника, міської ради, замовника робіт тощо.

Нагадаємо, капремонт по вулиці Личаківській на ділянці від вулиці Мечникова до вулиці Пасічної розпочали цьогоріч у березні. В межах проведення ремонту запланували заміну дорожнього покриття, трамвайної колії, а також проведення робіт на комунікаціях і колекторі. Як писала  «Львівська газета», минулого тижня відкриття перехрестя вул. Личаківської – Мечникова знову перенесли: тепер уже на середину осені.

Фото автора

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.