Як вберегти домашнього улюбленця від теплового удару

Спека в Україні протримається до кінця тижня

   Роксолана Мудрак   2142  

Від високих температур страждають не лише люди, а й домашні улюбленці. Як вберегти собаку, кота чи пташку від теплового удару? Ми підготували для вас основні поради від лікарів ветеринарної медицини.

Щодня нас допікає гаряче повітря й температура вище +35. І синоптики попереджають, що так триватиме аж до понеділка. У таку погоду варто пам’ятати і про здоров’я наших домашніх улюбленців.

Ветлікар Богдан Куртяк каже, що в тварин часто трапляються теплові удари. Ознаки теплового удару в більшості домашніх тварин подібні: підвищена температура тіла, млявість, прискорене дихання, відсутність апетиту.

«Треба бути уважним до тварини, адже потім може піти незворотній процес», – попереджає Богдан Куртяк.

У жодному разі в спекотну погоду не можна залишати тварин в машині. Стежте, щоб ваші улюбленці були подалі від протягів. Домашнім пташкам можна купити спеціальний маленький басейн чи поставити ємність із водою. У разі, якщо тепловий удар усе ж стався, ветлікар Олена Логінова радить у першу чергу сховати тварину від сонця.

«Не можна обливати тварину холодною водою. Максимум, що пораджу в такому випадку – охолодити її, прикладаючи пляшку з холодною водою, чи протерти мокрим рушником. Найважливіше – припинити дію високих температур, прямих сонячних променів і якнайшвидше доставити тварину до ветеринарного лікаря», – додає Олена Логінова.

Львів’янка Мар’яна каже, що її улюбленець кіт Сеймон від спеки ховається в прохолодних кімнатах помешкання. Щоб той легше переживав спеку, господиня частує кота домашнім сиром і дає багато пити.

«Ми даємо пити більше водички. Маємо проблему, бо кіт у таку спеку не хоче їсти, але ми його підгодовуємо як можемо. Окрім корму даємо те, від чого він не зможе відмовитися. До прикладу, підгодовуємо домашнім сиром. Але не залишаємо молочні продукти Сеймону, поки нас немає в помешканні», – каже власниця кота.