У Лариси Возницької провели обшук у справі зниклих львівських стародруків

     2425  

Фото: prostir.museum

У колишньої директорки Львівської національної галереї імені Бориса Возницького Лариси Разінкової-Возницької провели обшук у справі стародруків, які зникли з музею давньої української книги, що є у структурі галереї.

«До мене прийшли двоє слідчих з Галицького райвідділу. Сказали, що хочуть просто поспілкуватись. Я думала, це буде розмова. Але коли зайшли, то почали обшук», – розповідає Лариса Разінкова-Возницька.

За її словами, обшук тривав близько години, слідчі нічого не знайшли.

Нагадаємо, на початку року новий директор Львівської національної Галереї імені Бориса Візницького Тарас Возняк заявив про безпрецедентні зникнення в музеї книги. За результатами інвентаризації, яку закінчили наприкінці весни, дирекція галереї заявила, що пропало 93 кириличних стародруків (ще 19 підмінили) і 83 латинських стародруків (ще 28 підмінено).

Також при звірці не вдалося знайти 141 латинську книгу ХІХ-ХХ століть, а ще у трьох випадках виявили підмінені стародруки. Окрім них, пропали і 19 аркушів графіки, 15 архівних документів та 36 одиниць зі спецфонду.

Федоріана, тобто все, що стосується Івана Федоровича, недорахувала 18 одиниць зберігання, а українська дорадянська література – 16.

Львівська галерея мистецтв – одна з найбагатших музеїв України. За офіційною інформацією, її колекція нараховує понад 58 тисяч творів світового та національного мистецтва від найдавніших часів до наших днів. Свою історію галерея веде від 1897 року, коли міський магістрат ухвалив рішення про створення у Львові галереї європейського мистецтва.

У галереї дуже цінна, дуже різна і дуже багата колекція. Тут гарно представлено польське, австрійське, французьке, голландське, італійське мистецтво тощо. Серед того, чим пишаються львівські галеристи, – найбільша у світі (близько трьох тисяч одиниць) збірка барокової скульптури XVII-XVIII ст., серед якої і твори геніального Йоана Георга Пінзеля, чудова збірка портрета XVI-XVIII ст., одна з найбільших збірок польського малярства, картини Тиціана, де Латура, Яна Матейка, Мартіно Альтамонте та багатьох інших.

Львівська національна галерея мистецтв – це також 16 різних відділів: від Львівської картинної галереї, палацу Потоцьких – до музею-майстерні Теодозії Бриж. У структурі галереї є чотири замки: Олеський, Золочівський, Підгорецький і Жовківський, де розміщено відділення мистецької скарбниці.