Сьогодні в Україні відзначають День ВДВ (ВІДЕО)

Сьогодні, 2 серпня, в Україні відзначають День Високомобільних десантних військ ЗСУ, заснований указом президента 1999 року

     5854  

Джерело: portal.lviv.ua

До 2012 року це свято називалося День аеромобільних військ. Згодом було ухвалено рішення створити Високомобільні десантні війська на базі повітряно-десантної та аеромобільних військових частин. Українські ВДВ часто розшифровують як Повітряно-десантні війська, хоча це – радянський варіант.

Телестудія Гал-ТБ створила до свята фільм про героїзм та відвагу десантників 80-ї бригади “Нескорені”. До вашої уваги – історії воїнів, які брали участь в АТО, зокрема в обороні Луганського аеропорту:

 

Основними завданнями високомобільних десантних військ визначено: виконання бойових завдань у тилу ворога, боротьба з повітряними десантами та угрупованнями супротивника, утримування важливих об’єктів з метою забезпечення безперешкодного й своєчасного оперативного розгортання військ у визначених операційних зонах.

На сьогодні до ВДВ входять 5 відділень: 25-та окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада, 95-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Житомирі, 79-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Миколаєві, 81-ша Донецька окрема аеромобільна бригада, 199-й навчальний центр (Житомир) та 80-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Львові.

Від початку конфлікту у східних регіонах України львівська 80 окрема десантно-штурмова бригада (ОДШБ) брала активну участь у військових операціях практично по всій лінії фронту – Луганськ, Слов’янськ, луганський аеропорт, Георгіївка, Лутугіно, Новосвітлівка, Хрящевате, Щастя, Кримське, 31, 32 блокпости, Дебальцеве, Старобільськ, Торецьк, Піски, Опитне, Водяне тощо. Сьогодні 80 ОДШБР налічує близько 2000 військовслужбовців. 104 полягло в бойових діях на Сході України.