Сьогодні в Україні відзначають День ВДВ (ВІДЕО)

Джерело: portal.lviv.ua

Сьогодні, 2 серпня, в Україні відзначають День Високомобільних десантних військ ЗСУ, заснований указом президента 1999 року


До 2012 року це свято називалося День аеромобільних військ. Згодом було ухвалено рішення створити Високомобільні десантні війська на базі повітряно-десантної та аеромобільних військових частин. Українські ВДВ часто розшифровують як Повітряно-десантні війська, хоча це – радянський варіант.

Телестудія Гал-ТБ створила до свята фільм про героїзм та відвагу десантників 80-ї бригади “Нескорені”. До вашої уваги – історії воїнів, які брали участь в АТО, зокрема в обороні Луганського аеропорту:

 

Основними завданнями високомобільних десантних військ визначено: виконання бойових завдань у тилу ворога, боротьба з повітряними десантами та угрупованнями супротивника, утримування важливих об’єктів з метою забезпечення безперешкодного й своєчасного оперативного розгортання військ у визначених операційних зонах.

На сьогодні до ВДВ входять 5 відділень: 25-та окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада, 95-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Житомирі, 79-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Миколаєві, 81-ша Донецька окрема аеромобільна бригада, 199-й навчальний центр (Житомир) та 80-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Львові.

Від початку конфлікту у східних регіонах України львівська 80 окрема десантно-штурмова бригада (ОДШБ) брала активну участь у військових операціях практично по всій лінії фронту – Луганськ, Слов’янськ, луганський аеропорт, Георгіївка, Лутугіно, Новосвітлівка, Хрящевате, Щастя, Кримське, 31, 32 блокпости, Дебальцеве, Старобільськ, Торецьк, Піски, Опитне, Водяне тощо. Сьогодні 80 ОДШБР налічує близько 2000 військовслужбовців. 104 полягло в бойових діях на Сході України.