Ростислав Мельник і корпорація «РІЕЛ» активно підтримують батальйон «Львів»

     4438  

Ростислав Мельник передає ключі від броньованих автомобілів бійцям батальйону «Львів». Фото: Благодійний Фонд Ростислава Мельника

Корпорація «РІЕЛ» та Благодійний фонд Ростислава Мельника продовжують допомагати українським військовим, які боронять нашу країну. Зокрема, забезпечують бійців батальйону «Львів» на передовій у зоні АТО броньованою спецтехнікою, сприяють проходженню реабілітації, а також допомагають бійцям та їхнім родинам з отриманням житла.

Початок співпраці Ростислава Мельника та корпорації «РІЕЛ» з батальйоном

Наприкінці травня 2014 року утворився батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Львів», перша група якого вже на початку червня поїхала у зону АТО. Через непередбачуваність подій у той час забезпечення армії як такого не було взагалі.

Тож Ростислав Мельник після зустрічі з координатором батальйону «Львів» генералом Валерієм Середою вирішив розпочати опікуватись потребами військових. До співпраці також долучилась корпорація «РІЕЛ».

«У перші дні війни армійці їхали у зону АТО з одними автоматами. Хто в кросівках, хто у спортивному костюмі. Тоді не було як таких ні бронежилетів, ні нормального харчування, ні транспорту, нічого…» – розповідає голова Благодійного фонду.

Корпорація «РІЕЛ» та Ростислав Мельник спочатку закупили дві броньовані машини, які переобладнали під умови війни, згодом ще дві та карету швидкої допомоги – процес пішов.

Ростислав Мельник зазначив, що спочатку він з однодумцями вкладав лише власні фінанси: «Я і Валерій Середа вкладали свої гроші і шукали ще благодійників, зверталися до усіх знайомих, щоб давали гроші для забезпечення бійців, у першу чергу – технікою, пальним, одягом і харчами».

За словами благодійника, лише у 2014 році щодня надходило близько 500 звернень про надання допомоги від різних військових, громадських та волонтерських організацій.

«Звичайно, що ми всім допомогти не могли, але, скажімо, паливо-мастильними матеріалами допомагали і десантникам, і волонтерам, які їздять на Донбас. І досі допомагаємо їм усім, чим можемо», – каже Ростислав Мельник.

Така співпраця триває вже понад три роки. Меценат наголосив: «Ми живемо у такий скрутний період, коли допомога фронту є надзвичайно важливою і цінною. Адже, коли немає потрібного забезпечення, Україна за лічені секунди може втратити свого сина, який віддав життя заради мирного неба для нас, українців. Тому не маємо морального права залишати наших захисників без необхідної підтримки».

Окрім забезпечення бійців усім необхідним на передовій меценат спільно з корпорацією «РІЕЛ» також допомагають захисникам з лікуванням у реабілітаційному центрі. А разом з консулом Угорщини в Україні Лесею Малих відправляють дітей бійців АТО на відпочинок до Угорщини.

Завдяки тісній співпраці Ростислава Мельника та корпорації «РІЕЛ» бійці батальйону Львів з сім’ями проходять реабілітацію. Фото: Благодійний Фонд Ростислава Мельника

Як волонтери та благодійники бережуть життя військових

Усі броньовані автомобілі для батальйону «Львів», які подарував Благодійний фонд Ростислава Мельника, ретельно перевіряють.

Машини спеціально оснащені для виконання оперативних завдань, а також майже два тижні автівки проходять ретельне тестування в польових умовах.

Завдяки винахідливості автослюсарів машини обладнують броньовим захистом для безпеки екіпажів та стійкості усіх вузлів, необхідних для руху.

При бронюванні автівок особливу увагу механіки зосереджували на радіаторі, дверях, лобовому склі та паливному баку. Після цього оновлену техніку кілька тижнів випробовують в умовах, подібних до бойових. А вже після цього автівки передають бійцям.

Голова Благодійного фонду переконаний: «Завдяки спецтехніці батальйон «Львів» має змогу ефективніше виконувати поставлені завдання і, найголовніше – броньовані авто допомагають вберегти життя нашим героям. Перемога залежить від особистого вкладу кожного з нас».

За словами благодійника, особливу необхідність для збереження життя військових, які можуть на передовій отримати кульове, осколкове чи інше поранення, становить вчасне транспортування пораненого бійця до пункту надання медичної допомоги.

«Батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Львів» і досі залишається у гарячих точках у зоні проведення АТО. Військові перекривають стратегічні напрямки, забезпечують волонтерів супроводом та багато іншого. Тож проблема забезпечення каретами швидкої допомоги є нагальною в умовах бойових дій», – акцентує Ростислав Мельник.

Такі броньовики їдуть до військових на передову від мецената Ростислава Мельника. Фото: Благодійний Фонд Ростислава Мельника

Тож корпорація «РІЕЛ» і Ростислав Мельник змогли вирішити ще одну з головних проблем на передовій: купили для бійців батальйону «Львів» так званий всюдихід – позашляховик для швидкого транспортування поранених із поля бою, а також для надання першої медичної допомоги відразу на місці.

Для цього з Угорщини привезли позашляховик марки «Тойота». Автомайстри власноруч бронювали «швидку» – багато необхідних деталей виготовляли самотужки.

«Привозили великі пласти металу – їх різали, рубали і зварювали. Кожна деталь пройшла через наші руки», – розповів керівник автомайстерні Володимир Кулеба.

Така «швидка» після зусиль автомеханіків отримала більшу прохідність по ярах, заметах, горбах, на полі – куди тільки буде потрібно, всюди може заїхати. А отже – медики можуть вчасно доставити потерпілого до медичного закладу.

Техніка може врятувати життя бійця: визнання державними органами

Таку вагому допомогу від Благодійного фонду Ростислава Мельника та корпорації «РІЕЛ» не залишили поза увагою і в Інформаційно-аналітичному центрі Ради національної безпеки і оборони та в Управлінні МВС Львівської області.

Зокрема, у РНБО наголосили: «Патріоти України надають всебічну підтримку нашим воїнам. Волонтери передають броньовики львівським правоохоронцям, які несуть службу на Сході України».

А заступник начальника ГУМВС України на Львівщині полковник поліції Сергій Маруняк додав: «Від імені правоохоронців Львівщини я дякую волонтерам, які допомагають нашим військовим захищати кордони України. Автомобілі зроблені так, щоб вони могли захистити бійців батальйону «Львів». Завдяки Ростиславу Мельнику і його благодійному фонду автомобілі повністю переобладнані для виконання завдань у зоні проведення АТО».

Сам Ростислав Мельник резюмував: «Треба побажати хлопцям, щоб у них усе вдалося. А наше завдання тут, у тилу – максимально мобілізуватися і допомогти їм виконати всі завдання, поставлені перед ними».