Водолази другий день шукають зниклого у водоймі мешканця Борислава

     864  

30 липня о 15:30 на озері поблизу автодороги між Трускавцем і Бориславом зайшов у воду і зник мешканець м. Борислав, 1988 року народження. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА.

Як зазначили в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області, вони отримали повідомлення 31 липня о 00:24. Рятувальників поінформували, що між м. Трускавець і м. Борислав у озері виявили тіло жителя м. Борислав. Проте на місці події, куди виїхала оперативна група місцевих рятувальників, під час зовнішнього огляду дзеркала та берега водойми тіла не виявили.

До пошукових робіт залучили водолазів Львівської центральної рятувально-водолазної служби. Упродовж дня водолази проводили пошуки, та потопельника не знайшли. Пошукові роботи припинили після того, як закінчився кисень у балонах.

Сьогодні, 1 серпня, роботи з пошуку загиблого на воді продовжили.

Нагадуємо основні правила, які допоможуть уникнути трагедії на воді.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не заходьте різко у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева.

У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

Купатися краще там, де є рятувальні служби.

Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана.

До плавок потрібно прикріпляти шпильку: якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна впасти, підсковзнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Читайте також: Біда на воді: перша допомога