Військовий пенсіонер просить Синютку не дозволяти вирубувати 15 гектарів лісу

     1271  

Дорученням «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» голова ЛОДА Олег Синютка «два добро» вирубати 15 гектарів лісу на виїзді зі Львова в напрямку Брюховичів. Про це йдеться у відкритому листі голові Львівської облдержадміністрації Олегу Синютці від випускника Київського вищого військового інженерного училища зв’язку, військового пенсіонера Івана Васильовича Бондарєва.

«Шановний пане Синютка! Минулої п’ятниці Ви підписали розпорядження №667, яким узаконюєте вирубування понад 15 гектарів найближчого львівського лісу на виїзді з обласного центру у напрямку до Брюховичів. Цей ліс буде вирубаний для індивідуального дачного будівництва 143-х учасників АТО-правоохоронців», – зазначає пан Бондарєв.

За його словами, землі, які мають надати 143-м учасникам АТО відповідно до розпорядження голови ЛОДА, – це ліс колишньої військової ракетної частини, розформованої 40 років тому.

«Я служив поряд і пам’ятаю тут кожне дерево. Запрошую Вас, Олег Михайлович, знайти годинку і приїхати «за межі населеного пункту м.Львова на вулиці Замарстинівській», як обтічно називають цю територію у владних документах, щоб Ви переконалися на власні очі в тому, що Ви підписуєте вирок саме лісу – древньому і молодому», – каже автор листа.

Чоловік, якому йде 80-й рік,розповідає, що понад 30 років був на військовій службі, виконував інтернаціональний обов’язок в Єгипті та в Афганістані.

«Мій внук, Ігор, також кадровий військовик, уже тричі по кілька місяців брав участь в АТО. І ми обоє проти того, щоб заради дачного будівництва пускати під сокиру 15 гектарів лісу, найстарішим деревам в якому понад 80 років. Це буде злочином у рекреаційній зоні Львова. Кожен еколог і кожен правник підтвердить це Вам», – наголошує пенсіонер.

«Не робіть з учасників АТО лісорубів. Тим паче, з правоохоронців – працівників поліції, прокуратури, СБУ та аналогічних структур, які, одержавши тут лісові, а не земельні наділи, змушені будуть порушувати природоохоронне законодавство. Вони воювали не за ліс на Замарстинівській – багато з них, мабуть, навіть не знають, де одержують «законну землю» і якою буде її доля. Бо коли я був на громадських слуханнях з цього питання у міській раді 14 червня цього року, то організатори слухань не надавали слово тим, хто мав важливі зауваження щодо проекту детального плану території та його майбутнього. А належно подані через головний ЦНАП письмові заперечення – зокрема, і від СГТ «Лісова галявина» – сусідів цього лісу – всі інстанції, що готували Ваше рішення, проігнорували. Головний архітектор проекту п.Ю.Столяров публічно визнав, що ні разу не був на «залісненій» території, яку планував», – додає пан Бондарєв.

«Якщо не маєте часу на поїздку, передивіться хоча би це трихвилинне відео з усіх, що зроблені для захисту лісу. Вам як історику за освітою буде цікаво побачити згори місцину, що має також дуже цікаву мілітарну історію австрійського і польського періодів, описану у цих країнах», – додав Іван Бондарєв і надав відповідне відео:

Як зазначено у згаданому розпорядженні, датованому 27 липня, «розглянувши клопотання учасників антитерористичної операції про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, враховуючи розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 24.07.2017 № 660/0/5-17 «Про затвердження детального плану території», протокол засідання робочої групи з опрацювання звернень учасників антитерористичної операції та визначення критеріїв і механізмів виділення земельних ділянок щодо затвердження переліку рекомендованих учасників антитерористичної операції на отримання земельних ділянок за межами населеного пункту м. Львова на вул. Замарстинівській під індивідуальне дачне будівництво від 26.07.2017:

  1. Надати дозвіл на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва, розташованих за межами населеного пункту міста Львова по вул. Замарстинівській, громадянам згідно з додатком…».

У додатку вказано осіб, яким надається дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок – загалом 143 прізвища.