Підтримка УКРОПу на Львівщині зростає, – ОПОРА

     1114  

Експерти Громадянської мережа #ОПОРА 28 липня презентували звіт в якому проаналізували, які політичні партії представляють інтереси виборців у Львівській області. За їхніми спостереженнями підтримка партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» на Львівщині постійно зростає – про це свідчать результати останніх виборів.

Як показали результати останніх парламентських та місцевих виборів, на Львівщині виборці у своєму ставленні до партій є цілком амбівалентними. Позиція, коли виборці підтримували одні партії на виборах до Верховної Ради й зовсім інші на виборах до місцевих рад, є типовою. Як результат, в усіх місцевих радах області понад 40% мандатів належить позапарламентським партіям. Особливістю партійного представництва в місцевих радах є присутність великої кількості позапарламентських партій, серед яких як всеукраїнські, так і місцеві. В обласній та міській радах є чотири таких – ВО «Свобода», «Громадянська позиція», УКРОП, «Громадський рух «Народний контроль».

Одним з показників поточної діяльності місцевих осередків політичних партій є результати їхньої участі у перших виборах до рад об’єднаних територіальних громад. Протягом останніх півтора року, з жовтня 2015 по квітень 2017 рр., у Львівській області відбулися вибори до 25-ти об’єднаних територіальних громад, участь в яких взяло 20 місцевих осередків політичних партій.

Беззаперечним фаворитом перших виборів на Львівщині є «Батьківщина», яка здобула 69 депутатських мандатів, що становить 13% від усіх наявних мандатів у радах ОТГ та 32% усіх мандатів, які здобули політичні партії. Наступними із значним відставанням ідуть «БПП «Солідарність» – 26 депутатів (5% і 12%), УКРОП – 22 депутати (4% і 10%) та ВО «Свобода» – 19 депутатів (3,6% і 9%)

Якщо зробити ретроспективне порівняння, результати електоральних симпатій на Львівщині поточних результатів перших виборів до ОТГ, то можна помітити, що вони значно різняться не лише у порівняні з останніми позачерговими виборами до Верховної Ради, але також – з місцевими виборами до обласної та районних рад Львівської області 2015 р. З порівняльної таблиці можна зробити висновок, що рейтинг підтримки партії «БПП «Солідарність», Об’єднання «Самопоміч», «Громадський рух «Народний контроль» і Народний Рух України знижується. У той самий час підтримка Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», УКРОПу і Української Галицької Партії зростає. Відносно незмінною залишаються позиції ВО «Свободи», «Громадянської позиції» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Деталі тут: https://rada.oporaua.org/novyny/novini/13992-yaki-syly-predstavliaiut-interesy-vybortsiv-u-mistsevykh-radakh-lvivshchyny