На Львівщині понад 18 тисячам домогосподарств відмовили у перепризначенні субсидії

Перерахунок субсидій на літній період в області завершено

     2819  

Станом на 31 липня 2017 року на Львівщині житлову субсидію отримують 381 132 сім’ї (домогосподарства), що становить 47,6% населення області. Загалом, як повідомив «Львівській газеті» Василь Гельбич, начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту ЛОДА,підтримкою житлової субсидії охоплено майже 700 тис. громадян області (середня кількість членів домогосподарства, яким призначено субсидію, – 2 особи). Середній розмір отриманої субсидії становить 166,2 грн, а середньомісячний дохід на особу в домогосподарстві – 1605,4 грн.

Упродовж червня – липня працівники соціального захисту населення області провели перерахунок житлових субсидій на неопалювальний період. Наразі перерахунок проведено 375 344 одержувачам житлових субсидій зі 430 550 (91,3%). Понад 18 тисячам домогосподарств у перепризначенні субсидії відмовлено. Сюди входять ті громадяни, які мають протерміновану заборгованість більш ніж два місяці. У деяких громадян субсидії на літній період не вийшли, бо у них зросли доходи, але восени знову буде проведено перерахунок, тож не виключено, що в опалювальний період вони їх отримуватимуть.

Для тих, хто має заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг і хоче й надалі отримувати субсидії, є два виходи: погасити заборгованість або укласти з надавачем послуг договір про реструктуризацію боргу на рік для автоматичного продовження субсидії на наступний опалювальний сезон (2017-2018 роки). Інформація про заборгованість того чи іншого споживача надходитиме до управління соціального захисту від постачальників комунальних послуг.

Але ці правила не стосуються громадян, які мають заборгованість і вперше звертаються за субсидією. Їм призначається житлова субсидія на загальних підставах, однак у разі безумовної оплати боргу або укладання договору з надавачем житлово-комунальних послуг про поступове його погашення (реструктуризацію).