Львів’янам розповіли, як не стати жертвами торгівлі людьми

   Роксолана Мудрак   954  

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначали напередодні, у Львові провели декілька акцій. Учора всім охочим показували фільм «Гніздо горлиці», а вже сьогодні з цієї ж нагоди організували акцію «Подорожуй безпечно». Під час неї перехожим розповіли, як безпечно їздити за кордон, аби не потрапити в рабство.

Координатор програм «Центру «Жіночі перспективи» Олена Кальбис каже: за дослідженнями, 28% львів’ян, щякіпрацюють за кордоном, можуть потрапити в рабство.

За аналітичними даними міжнародної організації з міграції, близько 230 тисяч українців з 1991 року й досі є постраждалими від торгівлі людьми. Дослідження квітня-червня цього року свідчать, що за кордоном сьогодні працює близько 60 тисяч львів’ян. Торік ми отримували шокуючі цифри про те, що 21% з них готові неофіційно працювати, а 11% осіб готові віддати працедавцеві свій паспорт», – розповідає Олена Кальбис.

Експерти радять у разі поїздки за кордон на роботу вживати максимальних заходів безпеки, до прикладу, звертатися до надійних компаній і шукати ті, які пропонують офіційне працевлаштування.

«Кожна особа, яка їде за кордон, має бути готова до екстремальних ситуацій. Звичайно, людина має знати, куди звертатись у разі непередбачуваних випадків. Це консульські організації, є прекрасна організація La Strada, яка працює майже у всьому світі та допомагає в питаннях торгівлі людьми…» – розповів заступник директора обласного центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді Юрій Микитка.

Львів’янка Соломія розповідає, що часто їздить за кордон. Любить подорожувати разом з дітьми, тому підійшла дізнатись, як вберегтися від неприємних ситуацій, що можуть зашкодити її родині.

«Зараз відкрився безвіз в Європу. Молодь хоче подорожувати, робить паспорти…А треба знати і про безпеку, наприклад, про те, що не можна нікому давати свої паспорти. Тут зробили невеличку брошуру, але багато корисного і все доступно роз’яснено», – каже львів’янка.

Якщо ж ви особисто стали жертвою торгівлі людьми, нелюдських умов працевлаштування чи експлуатації дитячої праці, звертайтеся на гарячу лінію організації за безкоштовним номером 527. Також вам допоможуть працівники поліції, міграційної служби, центрів вторинної правової допомоги, в соціальних службах в справах сім’ї, дітей та молоді.

Нагадаємо, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми встановила Організація Об’єднаних Націй у 2013 році. Відзначають його щорічно 30 липня. Додамо, у зв’язку з цим папа Франциск у Ватикані звернувся до всіх із закликом діяти проти цієї сучасної форми рабства.